REKLAMA

W BMW mają problem! Powyżej 190 km/h odpadają spoilery!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: BMW · Dodane: 5 kwietnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ruszyła nietypowa akcja serwisowa BMW X6 oraz X6 M. Okazuje się, że w modelach tych odpada spojler przy wysokiej prędkości. Usterka jest poważna, bo z jednej strony zagraża innym uczestnikom ruchu a z drugiej, może wpłynąć na prowadzenie się pojazdu.

Aerodynamika samochodu jest czynnikiem mającym wpływ na komfort jazdy, zużycie paliwa oraz na zachowanie pojazdu w trakcie jazdy. Z tego powodu ma ona też niebagatelny wpływ na to, jak finalnie wygląda samochód, bo stawia pewne rygory projektowe, które auto musi spełniać. Odpowiednio zaprojektowany pakiet aerodynamiczny może wiele poprawić w zachowaniu pojazdu. O usterkach dotyczących elementów tzw. pakietu aerodynamicznego słychać jednak bardzo rzadko.

W BMW X6 oraz X6 M pojawiły się problemy ze spojlerem

W samochodach marki BMW może dojść do bardzo zaskakującej usterki. Jak poinformował polski przedstawiciel marki, w modelach BMW X6 (G06) oraz sportowej jego odmianie czyli BMW X6 M (F96), które zostały wyprodukowane w Niemczech, przy dużych prędkościach może dojść do oderwania się spojlera od płyty nośnej, co grozi wypadkiem. Problem pojawia się wtedy, kiedy spojler działa najefektywniej i gdy jest jednocześnie najmocniej obciążony, czyli przy szybkościach powyżej 190 km/h.

BMW X6 

Zjawisko to jest o tyle niebezpieczne, że powoduje podwójne zagrożenie. Z jednej strony luźny element, który porusza się z dużą prędkością stanowi niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi. Ale jego nagłe oderwanie się od pojazdu, może zakończyć się utratą panowania nad autem. Jeśli poruszające się z dużą szybkością BMW na łuku drogi gwałtownie straci część docisku aerodynamicznego, to kierowca nawet ze wsparciem systemów bezpieczeństwa może nie opanować samochodu. Wiele będzie zależało od prędkości.

Sportowe BMW X6 M

Jak poinformował przedstawiciel marki, na polskim rynku akcja serwisowa dotyczy łącznie 178 pojazdów. Przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Zobacz: Kupiłeś nowe BMW M5 F90? Akcja serwisowa Cię nie ominie!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Daily Drivergreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
Gość
greg

to już sie nie karnę za żadna bemką na autostradzie, teraz ją trzeba pilotować (choć trochę strach bo speed maja własnie beemki )

Aktualności