REKLAMA

Wadliwa pompa wody w Mercedesie Klasy V i Vito! Rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 23 sierpnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mercedes Klasy V oraz Vito mają wadliwą pompę wody. Co gorsza jej niesprawność może doprowadzić do usterki serwa hamulcowego. W związku z powyższych rusza akcja serwisowa, która ma wyeliminować problem.

W samochodach marki Mercedes-Benz, w modelach Klasy V/Vito (Typ 447), które zostały wyprodukowane w Hiszpanii, wykryto problem z działaniem pompy wody. Usterka może doprowadzić do awarii pompy serwa hamulcowego, dlatego nie można jej bagatelizować. Producent zdecydował o rozpoczęciu akcji serwisowej i przywołaniu do ASO prawie 3 tysięcy samochodów (i to w samej tylko Polsce).

Wadliwa pompa wody w Klasie V i Vito

Jak poinformował przedstawiciel Mercedesa w Polsce, że w sterowanej podciśnieniem pompie wodnej w Klasie V i w Vito może wystąpić nieszczelność pomiędzy obwodem płynu chłodzącego i obwodem podciśnienia. Jeśli do tego dojdzie, do obiegu podciśnienia może dostać się płyn chłodzący. Jeżeli elektryczne zawory przełączające zostaną napełnione płynem chłodzącym może dojść do wzrostu temperatury elementu wskutek reakcji elektrochemicznej i pożaru. Ponadto usterka może doprowadzić do uszkodzenia serwa hamulcowego. W takim przypadku z perspektywy kierowcy siła niezbędna do nacisku na pedał hamulca może ulec zwiększeniu, a moc hamowania ograniczeniu. Nawet w takim przypadku można jednak osiągnąć wymaganą prawnie minimalną moc hamowania.

Zobacz: Migająca kontrolka silnika – co oznacza? Czy można jechać dalej?

W związku z problemami technicznymi w modach Klasy V i Vito, Mercedes rozpoczął akcję serwisową. Tylko na rynku polskim kampanią naprawczą zostało objętych aż 2 776 pojazdów. Właściciele wadliwych samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności naprawczych. Mercedes nie podaje jednak zakresu naprawy.

Zobacz: Mercedesy GLE i GLS mogą się zapalić! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności