REKLAMA

Mercedesy GLE i GLS mogą się zapalić! Rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 2 czerwca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mercedes GLS i Mercedes GLE z uwagi na problem z masą (złe uziemienie) mogą ulec pożarowi. Problem dostrzeżono w prawie 500 autach zakupionych w Polsce. Akcja serwisowa ma wyeliminować wadę oby Mercedesów.

Mercedes-Benz Polska poinformował, że jego dwóch samochodach może nastąpić pożar na skutek wad montażowych. Okazuje się, że SUV-y z Mercedesa z serii GLE i GLS, które zostały wyprodukowane w okresie 17.10.2018 r. – 21.11.2021 r., mają problem z jednym z przewodów masowych. Złącze śrubowe punktu uziemienia 48V umieszczone pod fotelem pasażera może być wykonane ze zbyt niskim momentem obrotowym. W takim przypadku końcówka kablowa przewodu masowego może nie być zamocowana prawidłowo. Wskutek tego w tym miejscu połączenia może się zwiększać elektryczna rezystancja przewodzenia, co może prowadzić do wzrostu temperatury w tym obszarze i zwiększać ryzyko pożaru.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 453 pojazdy. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu sprawdzenia i w razie potrzeby korekty złącza śrubowego punktu uziemienia. Informacji związanych z kampanią udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Zobacz: Prawie 10 tysięcy Mercedesów w Polsce z poważną wadą techniczną

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności