REKLAMA

Kolejne Porsche, które może się zapalić!Tym razem Panamera!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 25 lipca 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Okazuje się, że Porsche Panamera ma wadę, przez którą może spłonąć! Pożar jest możliwy w modelu z serii 970! Co zaskakujące, wada została odkryta dopiero teraz, gdy na rynku jest już kolejna generacja Panamery! To już kolejne Porsche w historii marki, które potrafi stanąć samoczynnie w ogniu, nawet stojąc na parkingu!

Porsche Panamera z serii 970 weszło na rynek w 2009 roku czyli dokładnie 10 lat temu! Choć trudno w to uwierzyć, dopiero teraz władze firmy podały do wiadomości, że model ten ma bardzo poważną wadę techniczną. Okazuje się, że ta nieszablonowa limuzyna sportowa może samoczynnie stanąć w ogniu doprowadzając do tragedii. To zaskakujące, bowiem Porsche to marka będąca synonimem jakości i trwałości. Ale fani firmy na pewno zdają sobie sprawę, że to nie pierwszy model Porsche, który potrafi się zapalić. W przeszłości problem ten dręczył supersportową wersję Porsche 911 GT3. Wtedy problem wydawał się marginalny, bo auto było produkowane w relatywnie małych seriach. Obecnie mowa jest o Panamerze, jednym z najchętniej kupowanych aut z Stuttgartu, także w Polsce!

Porsche Panamera i jego możliwy pożar

Volkswagen Group Polska poinformował, że istnieje realna możliwość, aby doszło do szeregu zwarć elektrycznych w sterowniku nawiewu klimatyzacji, będących efektem przedostawania się do niego wody. Nieszczelność ta, w zależności od skali problemu, może po pierwsze wpływać negatywnie na prawidłowe działanie sterownika nawiewu klimatyzacji a po drugie, doprowadzać do zwarć we wnętrzu sterownika. Te mogą spowodować, że dojdzie do pożaru Panamery. Inżynierowie podkreślają, że Panamera może stanąć w ogniu nawet po jej zaparkowaniu i wyłączeniu silnika. Właściciel może być zatem zupełnie nieświadomy, że stojące w jego garażu Porsche zapaliło się, doprowadzając do poważnego pożaru w całym domu! Właśnie dlatego problem ten jest tak ważny do wyeliminowania.

Ale co gorsze, warto zwrócić uwagę na skalę problemu. Mimo że Panamera kosztuje krocie, w samej tylko Polsce akcja serwisowa obejmie 1119 egzemplarzy tego auta! Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu przeprowadzenia stosownej naprawy. Ostatnim autem, który borykał się z podobnym problemem jest Toyota Avensis. Ona też potrafi stanąć w płomieniach, ale skala problemu jest jeszcze większa! Więcej w artykule poniżej:

Zobacz: Ponad 50 tysięcy Toyot w Polsce może się zapalić! Akcja serwisowa!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
hebrajczyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hebrajczyk
Gość
hebrajczyk

porsche plonie, ferrari plonie, lambo plonie – gorące samochody buahahahaha

Aktualności