REKLAMA

Jaguary F-PACE, F-TYPE, XE i XF z wadliwymi napinaczami pasów!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Jaguar · Dodane: 7 września 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jaguar rozpoczął akcję serwisową dotyczącą modeli F-PACE, F-TYPE, XE i XF. W samochodach tych napinacze pasów bezpieczeństwa mogą być niesprawne, co może zakończyć się tragedią nawet przy niewielkiej stłuczce.

Polski przedstawiciel marki Jaguar w Polsce poinformował, że musiał rozpocząć akcję serwisową dotyczącą swoich 4 modeli aut. Okazuej się bowiem, że samochodach marki Jaguar F-PACE/F-TYPE/XE/XF, mogło dojść do uszkodzenia napinaczy pasów bezpieczeństwa w przednich fotelach. Usterka nastąpiła w trakcie procesu produkcyjnego. Problem polega na tym, że błąd w produkcji może skutkować zmniejszeniem lub całkowitą utratą napięcia pasów bezpieczeństwa podczas wypadku i w konsekwencji zwiększeniem ryzyka wystąpienia obrażeń u  kierowcy i pasażera zajmującego miejsce w  pierwszym rzędzie foteli.

Jaguar F-PACE

Problem może się pojawić nawet przy niewielkiej stłuczce i spowodować ciężkie obrażenia, bowiem pasy po prostu nie będą trzymały pasażera. Wadliwe auta zostały wyprodukowane w 2022 roku w Wielkiej Brytanii. Jak określa to przedstawiciel marki, w samej tylko Polsce na akcję serwisową zostanie wezwanych 42 samochody. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele wszystkich pojazdów sprzedanych na rynku polskim zostali poinformowani o ogłoszonej akcji przywoławczej i konieczności skontaktowania się z serwisem w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Zobacz: Wadliwa pompa wody w Mercedesie Klasy V i Vito! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności