REKLAMA

Mercedes-AMG GLA 35 i GLB 35 jako miękkie hybrydy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 25 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Od teraz zarówno Mercedes-AMG GLA 35 jak i GLB 35 to miękkie hybrydy. Te ponad 300-konne SUV-y zyskały układ RSG mający poprawić wyniki emisji spalin. Co jeszcze się zmieniły w obu autach?

Mercedes-AMG wprowadza nowe modele kompaktowych SUV-ów, które oferują wiele nowości i ulepszeń, w tym poszerzony zakres standardowego wyposażenia. Zmiany wizualne obejmują nowy przedni pas z logo AMG oraz odświeżone światła z przodu i z tyłu. Reflektory LED są standardowe, a dostępne są również lampy MULTIBEAM LED. GLA po aktualizacji posiada nadkola w kolorze nadwozia.

Miękka hybryda AMG

Modelach GLA 35 4MATIC oraz GLB 35 4MATIC zastosowano nowoczesny układ hybrydowy, w którym 2-litrowy silnik benzynowy jest wspierany od teraz przez rozrusznik z zespolonym z alternatorem (RSG), a całość systemu opiera się na 48-woltowej instalacji elektrycznej. Dzięki temu, silnik ten funkcjonuje jako miękka hybryda, co pozwala na tymczasowe zwiększenie mocy o 10 kW (14 KM) oraz realizację funkcji obniżających zużycie paliwa, takich jak żeglowanie i rekuperacja.

Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC to 7-osobowy, kompaktowy SUV. Nie ma na rynku auta, które może być dla niego bezpośrednim rywalem.

Innowacyjna technologia 48 V znacznie poprawia również komfort jazdy, umożliwiając zdaniem producenta niemal niesłyszalne działanie systemu Start/Stop oraz funkcji jazdy wybiegiem. Silnik turbo o pojemności 2,0 litrów, mocy 306 KM i momencie obrotowym wynoszącym 400 Nm, napędza wszystkie koła za pośrednictwem przekładni 8-biegowej, dwusprzęgłowej AMG SPEEDSHIFT DCT 8G z wykorzystaniem napędu Performance 4MATIC. W rezultacie Mercedes-AMG GLA 35 rozpędza się 0-100 km/h w 5,2 s, natomiast większy Mercedes-AMG GLB 35 w 5,5 s. Oba auta osiągają prędkość maksymalną 250 km/h.

Zmiany w kabinie

W odnowionych modelach GLA i GLB marki Mercedes-Benz została zaimplementowana najnowsza generacja kierownicy AMG Performance. Kierownica ta posiada przejrzyste wyświetlacze oraz intuicyjną obsługę, co umożliwia kierowcy dostęp do ważnych funkcji i programów jazdy bez konieczności odkładania rąk od wieńca. System informacyjno-rozrywkowy MBUX także został zaktualizowany, z charakterystycznym dla AMG wyglądem interfejsu i dodatkowymi funkcjami, takimi jak minigry i bezprzewodowe połączenie z Apple Car Play i Android Auto. Dodatkowo, model ten ma wyższą moc ładowania USB oraz dodatkowy port USB-C.

Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC

Kompaktowe SUV-y Mercedes-Benz otrzymały także wiele udoskonaleń w systemach wspomagających kierowcę, takich jak Aktywny asystent pasa ruchu, który umożliwia subtelne interwencje w układzie kierowniczym, a nie aktywację systemu ESP, co poprawia komfort jazdy. Następna generacja pakietu parkowania umożliwia parkowanie równoległe i oferuje wizualizację 360° za pomocą obrazów 3D. Na ten moment nie zostały przedstawione zaktualizowane cenniki dla obu aut.

Zobacz: Elektryczny Mercedes EQE wzywany na akcję serwisową

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności