REKLAMA

Mercedes powróci do silnika V8 w C63 i E63 AMG?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 24 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Czy Mercedes wyposaży w silnik V8 modele C63 AMG i E63 AMG i tym samym zrezygnuje z hybryd plug-in? Podobno słabe wyniki sprzedaży hybrydowego Mercedesa C63 z 4-cylindrowym silnikiem spowodowały zmianę koncepcji. Oto co na ten temat mówią przedstawiciele niemieckiej marki.

Kilka dni temu pojawił się informacja, że hybrydowy Mercedes-AMG C63 S E bardzo słabo się sprzedaje w Niemczech, a klienci wybierają auta konkurencji. Powodem tego stanu rzeczy ma być napęd auta. Sportowa Klasa C stała się bowiem hybrydą plug-in z 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem. I mimo że auto prezentuje imponujące osiągi, brak jednostki V8 rzekomo zniechęca klientów do jego nabywania. Podobno fani marki nie są też zachwyceni zbliżającą się premierą Mercedesa-AMG E63 AMG, który także pozbawiony zostanie silnika V8 na rzecz 6-cylindrowej jednostki rzędowej wspartej układem hybrydowym plug-in. W sieci pojawiły się jednak informacje wskazujące na to, że Mercedes wróci do silnika V8 w obu tych modelach.

Mercedes wraca do silnika V8 w C63 i E63 AMG?

Według raportu „Car and Driver”, powołującego się na anonimowych specjalistów z AMG, od 2026 roku C63 i E63 ponownie będą wyposażone w silnik V8 – a konkretnie w 4,0-litrowy motor V8 z dwiema turbosprężarkami. Podobno społeczność AMG nie jest entuzjastycznie nastawiona do hybrydowych modelio C63 i E63.

Zdaniem informatorów, do łaski wróci ośmiocylindrowy silnik M177 (4.0 V8), który po modyfikacjach uwzględniających normę Euro7 wróci na rynek  od 2026 roku. Podobno w obu modelach wymagane są jedynie drobne zmiany w nadwoziu, aby pomieścić silnik V8. Co więcej, dowodem na to ma być też informacja, że jest już zatwierdzona wersja V8 dla nadchodzącego CLE w wersji AMG.

Mercedes-AMG: Klasa C i E bez V8!

Jednak sytuacja nie jest tak wesoła, jak wynika z przecieków. Przedstawiciele niemieckiego koncernu twierdzą, że informacja o powrocie V8 do C63 i E63 to czysty nonsens. W obu modelach napędy pozostaną bez zmian. Dyrektor generalny Mercedes-AMG, Michael Schiebe, w wywiadzie dla „The Drive” podczas Monterey Car Week, zdecydowanie zaprzeczył, jakoby Mercedes-AMG pracował nad powrotem silnika V8 do modeli C63 i E63.

Zobacz: Mercedes-AMG C63 S E Performance to hybryda, której moc tłamsi rywali

Dodał również, że AMG wierzy, że podjęło słuszną decyzję, biorąc pod uwagę kierunek, w jakim zmierza motoryzacja, a wybór napędów hybrydowych plug-in był właściwy w przypadku obu samochodów. Podkreślił przy tym, że widzi iż na rynku pojawia się znacznie więcej hybryd o wysokich osiągach i taka będzie przyszłość. Ale uspokoja, że takie modele jak nowy Mercedes-AMG GT Coupe, SL Cabrio i sedan S63 będą korzystać z silników V8 tak długo, jak to będzie możliwe. Jego zdaniem, przy typowym cyklu życia modelu wynoszącym około siedmiu lat, silniki Mercedes AMG V8 będą mogły być oferowane w jakiejś formie nawet do końca tej dekady. Ale jak wyraźnie podkreślił na koniec rozmowy, plan elektryfikacji AMG postępuje pełną parą, a prace nad całkowicie unikalną platformą pojazdów elektrycznych AMG.EA są już zaawansowane.

Zobacz: Mercedes-AMG GT Coupe II to popis inżynierów z Affalterbach!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności