REKLAMA

Parada Porsche 2021 w Polsce – oto trasa, termin i harmonogram!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 16 sierpnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Porsche Parade w 2021 roku także w Polsce! Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, a wezmą w niej udział zarówno właściciele i miłośnicy marki Porsche. Uczestnicy wyruszą z Warszawy, by po pokonaniu ponad pół tysiąca kilometrów przez Wzniesienia Łódzkie, Dolinę Konińską, Kujawy i Kaszuby dotrzeć do Trójmiasta.

Sportscar Together Day to globalna seria spotkań organizowanych dla fanów marki założonej przez Ferdinanda Porsche. Podczas imprez w różnych częściach świata klienci, członkowie klubów Porsche oraz właściciele zabytkowych samochodów wspólnie doświadczają wyjątkowej podróży po pieczołowicie wybranych trasach. W Polsce tradycyjnie elementem Sportscar Together Day jest Porsche Parade, która w tym roku odbędzie się już po raz ósmy.

Parada Porsche – Stadion Narodowy

Wszystko rozpocznie się w piątek 20 sierpnia w Warszawie, na stadionie PGE Narodowy. Między godziną 8:00 a 10:00 na płycie stadionu pojawią się nie tylko uczestnicy przejazdu, ale i wszyscy chętni właściciele samochodów marki, którzy do 17 sierpnia zarejestrują się przez mail porscheparade@walk.pl. W wydarzeniu w Warszawie mogą również wziąć udział fani motoryzacji, którzy do 17 sierpnia dokonają mailowej rejestracji oraz wniosą opłatę za uczestnictwo.

Zobacz: Pędził Porsche Taycanem ponad 150 km/h w terenie zabudowanym

Impreza ruszy o godzinie 10:00, kiedy to jej uczestnicy wyjadą na trasę w eskorcie Policji i skierują się na zachód Autostradą Wolności A2. Następnie w okolicach Łodzi zjadą na mniej oczywiste trasy prowadzące nad Bałtyk. Niezwykłą kawalkadę będą mogli obejrzeć między innymi mieszkańcy Pabianic, Konina, Żnina oraz Człuchowa. Sobotnia część parady zakończy się przed hotelem Radisson Blu w Sopocie, a zwieńczeniem emocjonującej podróży dla uczestników Porsche Parade 2021 będzie udział w festiwalu Salt Wave na Półwyspie Helskim.

Bardzo się cieszymy, że możemy w tym roku ponownie zaskoczyć fanów i klientów marki wyjątkową trasą przez Polskę – mówi Marek Sworowski, Marketing Director Porsche Polska. – Porsche Parade dla wielu osób stała się punktem obowiązkowym w kalendarzu, wydarzeniem ucieleśniającym prawdziwą motoryzacyjną pasję. W tym roku pojawimy się również w naprawdę urokliwych okolicach Łodzi oraz na drogach Wielkopolski, Kujaw i Kaszub, które warto odkryć.

Auta jakie pojawią się na Porsche Parade 2021

Podczas Porsche Parade na drogach pięciu województw będzie można spotkać niepowtarzalny zestaw modeli Porsche z różnych okresów. Wśród 120 pojazdów, które biorą udział w przejeździe, znajdą się zarazem współczesne bestsellery marki, ale również kultowe modele sprzed lat, takie jak Porsche 911 3.2 Carrera, 944 Turbo czy 964 Backdate. Z Muzeum Porsche w Stuttgarcie specjalnie na tę okazję zostanie sprowadzony milionowy egzemplarz Porsche 911 (991) oraz model Carrera GT.

Zobacz: Sprzedaż samochodów Porsche w 2021 roku wzrosła o ponad 30%!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności