REKLAMA

Uwaga na pękające alufelgi Esseruote typ Scuderia 1775

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 12 listopada 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Pękające alufelgi Esseruote typu Scuderia 1775 nawiązują do oryginalnego modelu stosowanego w modelach Alfy Romeo. Niestety są niebezpieczne i rozpoczęto ich wycofywanie z rynku, dlatego warto uważać na potencjalne „okazje” w sieci.

Oryginalne alufelgi takich marek takich firm jak Alfa Romeo czy BMW nie są tanie. Dlatego na rynku nie brakuje firm, które produkują bardzo zbliżone pod kątem designu felgi nawiązujące wzorem do najbardziej poszukiwanych modeli. Entuzjaści włoskiej motoryzacji mają jednak nie lada problem, bo jeden z najpopularniejszych modeli włoskiej marki Esseruote, Scuderia 1775, ma wadę techniczną i jest wycofywana z rynku.

Pękające alufelgi a la Alfa Romeo

Nie da się ukryć, że felgi Esseruote typ Scuderia 1775 są niezwykle podobne do tego, co oferuje obecnie Alfa Romeo w zakresie alufelg do modeli Giulia i Stelvio. Ale jak się okazuje, felgi te (będące zamiennikiem oryginalnych) mają wadę materiałową, w wyniku której może dojść do pęknięcia ramion alufelgi, doprowadzając do tragedii. Dlatego zakazano sprzedaży modelu Esseruote typ Scuderia 1775, a egzemplarze, które dostały się na rynek, są z niego usuwane na koszt producenta.

Alufelgi Esseruote typ Scuderia 1775 mogą pękać w trakcie intensywnej eksploatacji, dlatego zostały wycofane z rynku. 

Wadliwe felgi wyprodukowała firma Esseruote w okresie 1 listopada 2019 roku do 21 czerwca 2022 roku. Wadliwe koła mają wytłoczone oznaczenie homologacyjne KBA 53204. Produkt ten musi zostać zwrócony producentowi i nie może być używany, z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo. Do tej pory zarejestrowane przypadki mówią o wystąpieniu wady podczas gwałtownego hamowania

Zobacz: W Bugatti pękają opony Michelin! Rusza kosztowna akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności