REKLAMA

Honda Civic w finale AUTOBEST 2018 Best Buy Car of Europe!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Honda · Dodane: 10 października 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Honda Civic X generacji została wybrana do finału konkursu AUTOBEST 2018 „Best Buy Car of Europe”. To jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów organizowanych w branży motoryzacyjnej. Tylko 6 aut znalazło się w ścisłym jego finale, w tym wspomniana Honda.

Nowa Honda Civic przebojem weszła na europejski rynek. Ogromne nadwozie z pakownym bagażnikiem, a do tego mocne silniki z turbodoładowaniem oraz sportowa pozycja w kabinie czynią z tego auta rodzynek w klasie aut kompaktowych. Potwierdzeniem tego może być chociażby fakt, że nowa Honda Civic została wybrana do grupy sześciu finalistów biorących udział w plebiscycie AUTOBEST 2018 „Best Buy Car of Europe”.

Zobacz: Honda Civic Type-R znowu pobiła rekord Nurburgring!

AUTOBEST jest stowarzyszeniem, w skład którego wchodzi 31 najbardziej wpływowych dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. Celem konkursu jest wskazanie nowego modelu, który ogólnie spełnia podstawowe oczekiwania szerokiego grona europejskich klientów. W tym roku do finału zakwalifikowano następujące auta:

  1. Honda Civic,
  2. Citroën C3 Aircross,
  3. Ford Fiesta,
  4. SEAT Ibiza,
  5. Opel Grandland X
  6. Volkswagen T-Roc

Szczególnie istotnymi dla jury kategoriami są: konkurencyjność cenowa, elastyczność oferty, design, rozwiązania komunikacyjne oraz dostępność części zamiennych i podzespołów serwisowych. Cena modelu zakwalifikowanego do konkursu nie może przekroczyć 20 000 euro.

Honda Civic Type-R FK8 pobiła już m.in. rekord toru Nurburgring wśród aut FWD. Teraz jej cywilna wersja ma szansę na kolejny, prestiżowy tytuł.

Najnowsza, dziesiąta już generacja Civica to ukoronowanie największego w historii japońskiego producenta, globalnego programu rozwojowego i korzysta z zaawansowanych technologii produkcji, nowoczesnej inżynierii, najnowszych rozwiązań z zakresu aerodynamiki oraz wydajnych układów napędowych i nowej platformy podwoziowej. Sprzedaż modelu w Europie rozpoczęła się na początku 2017 r. Pięciodrzwiowa wersja Civica produkowana jest w Swindon w Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Honda najszybciej rozwijającą się firmą w Europie!

Honda Civic czeka teraz na ostatni etap testów finałowej szóstki, które odbędą się w Vairano, we Włoszech, 29 i 30 listopada. Zdobywca 17 dorocznej nagrody AUTOBEST zostanie ujawniony w piątek 15 grudnia 2017 roku. WArto przypomnieć też, że to Honda już po raz drugi w ostatnim czasie trafiła do finału tego konkursu. W 2016 roku w finale znalazła się bowiem Honda HR-V. To wymowny znak, że Honda uczyniła ogromny starania, aby wrócić do swoich sukcesów z lat 90-tych! Także i nasza redakcja miała okazję sprawdzić możliwości nowej Hondy. Jej test opublikujemy już wkrótce!

Zobacz: Honda Civic z silnikiem Diesla 1.6 i-DTEC 120 KM

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności