REKLAMA

Akumulatory Porsche będą wydajniejsze a ładowanie jeszcze szybsze

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 2 sierpnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

BASF pomoże Porsche opracować wysokowydajne akumulatory. Będą szybciej się ładowały i miały większą wydajność. Tak przynajmniej zakłada projekt współpracy między spółka Cellforce Group a koncernem BASF.

Porsche robi kolejny krok w celu zwiększenia wydajności elektrycznych układów napędowych swoich samochodów. Cellforce Group, spółka joint venture Porsche i Customcells, wybrała firmę BASF na wyłącznego partnera w rozwoju ogniw swoich akumulatorów litowo-jonowych nowej generacji. Cele kooperacji jest jest dostarczenie wysokoenergetycznych, aktywnych materiałów katodowych HEDTM NCM, które pozwolą stworzyć wysokowydajne ogniwa akumulatorowe. Mają je wyróżniać duża gęstość energii i szybkie ładowanie. Nowe akumulatory będzie produkować spółka Cellforce Group z siedzibą w Tybindze w Niemczech. Zakład produkujące baterie ruszy z produkcją w 2024 roku, z początkową wydajnością co najmniej 100 MWh rocznie. Ma to pozwolić wyposażyć w akumulatory 1000 pojazdów wyścigowych oraz o wysokich osiągach.

Akumulatory w elektrycznych autach Porsche

Koncern BASF to jeden z największych producentów wysokowydajnych aktywnych materiałów katodowych BAS. Dzięki swoim zakładom produkcyjnym w Harjavalcie w Finlandii – gdzie powstają prekursory aktywnych materiałów katodowych – oraz w Schwarzheide w Niemczech, zajmujących się produkcją aktywnych materiałów katodowych, od 2022 r. BASF będzie w stanie dostarczać m.in. Porsche materiały do wytwarzania baterii o poprawionych parametrach w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Aby zamknąć obieg, odpady produkcyjne z przyszłej fabryki akumulatorów Cellforce Group będą trafiały do recyklingu w prototypowym zakładzie recyklingu akumulatorów firmy BASF w Schwarzheide w Niemczech. Lit, nikiel, kobalt oraz mangan zostaną poddane tu recyklingowi w procesie hydrometalurgicznym i ponownie wprowadzone do procesu produkcyjnego aktywnych materiałów katodowych BASF.

Zobacz: Masz elektryka? Kup sobie zapach silnika benzynowego!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności