REKLAMA

Mazda przyspiesza plany elektryfikacji swoich samochodów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 15 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mazda przyspiesza prace mające ograniczyć poziom emisji C02 jej aut. Elektryfikacja samochodów Mazda zakłada, że do 2030 roku aż 25% jej modeli będzie w pełni elektryczna. Pozostała mają być natomiast w mniejszym lub większym stopniu zelektryfikowane.

Świadomość kar wynikająca ze sprzedażą aut spalinowych coraz bardziej zmusza koncerny nad przyspieszaniem prac nad elektryfikacją napędów samochodowych. Zakłada się, że silniki spalinowe znikną z użytku najpóźniej w 2050 roku, ale wiele wskazuje na to, że pewnie szybciej. Mazda Motor Corporation ogłosiła, że przyspieszy swoje globalne plany elektryfikacji. Zakładają one, że do 2030 r. jedna czwarta samochodów Mazdy będzie w pełni elektryczna, a wszystkie pozostałe modele będą wyposażone w jakąś formę elektryfikacji.

Elektryfikacja samochodów Mazdy

Pomiędzy rokiem 2022 a 2025, Mazda będzie sukcesywnie wprowadzać nowe modele bazując na Wszechstronnej Skalowalnej Architekturze SKYACTIV (SKYACTIV Multi-Solution Scalable Architecture) głównie z myślą o rynkach Japonii, Europy, Stanów Zjednoczonych, Chin i państw ASEAN. W jej ramach powstanie pięć modeli z napędem hybrydowym, pięć modeli z rozwiązaniem hybrydowym typu plug-in i trzy modele elektryczne. Więcej szczegółów dotyczących nowych modeli i zaplanowanych premier rynkowych podane zostanie do publicznej wiadomości w późniejszym terminie.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Q4 2.2 Diesel

Mazda opracowuje również specjalną platformę – Skalowalną Architekturę dla Aut Elektrycznych SKYACTIV (SKYACTIV EV Scalable Architecture) – która będzie wykorzystywana do pojazdów elektrycznych o różnych rozmiarach i typach nadwozia w modelach, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w latach 2025-2030.

Mazda nie wycofuje się z 6-cylindrowych silników

Mazda nadal dąży do ograniczenia emisji CO2 każdego samochodu i uważa, że należy wykorzystać wszystkie dostępne opcje, aby osiągnąć neutralność klimatyczną. Dzięki Wszechstronnej Skalowalnej Architekturze SKYACTIV (Multi-Solution Scalable Architecture) dalsza elektryfikacja będzie szła w parze z rozwojem zaawansowanych technologii silników spalinowych, takich jak wielokrotnie nagradzany silnik e-Skyactiv X oraz nowe rzędowe, sześciocylindrowe silniki.

W wielu regionach Mazda inwestuje w różne projekty i partnerstwa w celu promowania rozwoju i wykorzystania paliw odnawialnych w samochodach. W Japonii Mazda jest zaangażowana w kilka wspólnych projektów badawczych i rozwojowych w ramach trwającej współpracy przemysłu, środowiska akademickiego i rządu, mających na celu promowanie szerokiego zastosowania biopaliw z mikroalg. W Europie Mazda dołączyła do Aliansu eFuel w lutym 2021 roku, jako pierwszy producent OEM.

Zobacz: Mazda opatentowała nowy 6-cylindrowy silnik rzędowy!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dante Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dante
Gość
Dante

Ale będą zwozić gruzu do Polski….

Aktualności