REKLAMA

Volkswagen odkupi auta z wadliwymi silnikami 1.6 TDI EA189?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 27 października 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volkswagen chce odkupić używane auta z silnikami 1.6 TDI z serii EA189. Takie informacje pojawiły się portalu samochodowym Samar. Skąd taka decyzja koncernu z Wolfsburga?

Koncern samochodowy Volkswagen  ma ogromne kłopoty z samochodami, które sprzedawał klientom w w latach 2009-2015. Okazuje się, że modele z silnikami 1.2 TDI, 1.6 TDI i  2.0 TDI, należące do serii EA189, nie spełniają norm emisji spali. Żeby to ukryć niemiecki koncern celowo instalował w nich specjalne oprogramowanie, fałszujące wyniki testów. Problem jest o tyle poważny, że wymienione jednostki stosowane były w Skodach, Seatach, Volkswagenach i wybranych modelach Audi. Lista wszystkich silników objętych akcją znajduje się w linku poniżej:

Zobacz: Silniki TDI Volkswagena, które nie spełniają norm spalin

Aby zaradzić problemom, rozpoczęta została akcja naprawcza Volkswagena, która w skrócie polegać ma na przeprogramowaniu wadliwych sterowników aut. Niestety, prace polegające wyłącznie na zainstalowaniu nowego oprogramowania dotyczyć mają tylko silników z serii 2.0 TDI. W jednostkach 1.6 TDI konieczne będą modyfikacje techniczne. Wiąże się to z wysokimi kosztami, które przeznaczone będę na prace inżynierów oraz mechaników w serwisach ASO Volkswagena. Dlatego Volkswagen postanowił sprytnie wywinąć się z tych kosztów.

Zobacz: Jak Volkswagen naprawi silniki Diesla EA189?

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Volkswagen chce przyjąć stare auta w ramach rozliczenia za nowe, oferując atrakcyjny rabat. Rozwiązanie o tyle sprytne, że z jednej strony Volkswagen pozbędzie się kosztownego problemu a z drugiej, nakręci sprzedaż swoich nowych aut. Pytanie brzmi, czy klienci byliby zadowoleni z takiego rozwiązania. Jakby na tę ofertę nie patrzeć, będą musieli do niej dołożyć ze swoich kieszeni. A to chyba nie po ich stronie leży jakakolwiek wina…

Zobacz: jest gotowy sposób naprawy silnika 1.6 TDI – DailyDriver.pl pokryje koszty

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Stachuraffi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stachu
Gość
Stachu

Ja chętnie bym zakupił taki po niższej cenie.

raffi
Gość
raffi

niech volkswagen odkupi auta z silnikami ea189 i tyle. Potem rozlozy je na czesci i opchnie na giełdzie. Troche godnosci niemiaszki chyba macie honor.

Aktualności