REKLAMA

Lexus nieco traci, ale nadal lideruje w rankingu ASCI

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 28 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lexus został wyróżniony w kolejnym badaniu konsumenckim. Tym razem markę doceniła organizacja American Customer Satisfaction Index (ASCI), która od 25 lat analizuje opinie ponad 500 tys. klientów na temat 400 firm z 40 branż, a jej raport ASCI Automobile Study co roku jest ważnym punktem odniesienia dla sektora motoryzacyjnego.

W najnowszym badaniu, które było przeprowadzone na grupie blisko 9 tys. klientów między lipcem 2022 roku a czerwcem 2023 roku, Lexus utrzymał prowadzenie wśród marek premium z wynikiem 83 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Stracił jednak 1 punkt na rzecz Tesli, która zdobyła taki sam wynik. Przedstawiciele Lexusa twierdzą, że to dowód na utrzymująca się od lat dbałość o najwyższe standardy, 28dzięki której samochody Lexusa od lat osiągają wysokie wyniki niezależnych i prestiżowych organizacji jak „Consumer Reports” czy J.D. Power. Badanie ASCI potwierdziło też, że auta klasy premium są coraz chętniej wybierane przez osoby młode (grupa wiekowa 26-41 lat) i wyżej przez nich oceniane niż auta marek popularnych (82 do 77 punktów). Zdanem autorów raportu czynnikiem, który przyciąga tę grupę klientów do segmentu premium, są nowe technologie, w tym aplikacje na smartfony.

Lexus doceniony za bezpieczeństwo i niezawodność

To kolejne wyróżnienie dla Lexusa w tym roku, które potwierdza wysoką jakość, standardy oraz niezawodność japońskich aut. W czerwcu marka po raz czwarty zdobyła tytuł Most Reliable Car Brand w Auto Trader New Car Awards 2023. W lutym niezależna amerykańska organizacja J.D. Power na podstawie danych od ponad 30 tys. właścicieli aut uznała Lexusa za najbardziej niezawodną markę, a w Wielkiej Brytanii Lexus po raz szósty z rzędu triumfował w „What Car? Reliability Survey”, uzyskując najlepszy wynik 98,4%.

Zobacz: Test Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4

Z kolei Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), czyli amerykański odpowiednik Euro NCAP, wskazał modele UX, NX, RX i ES 350 jako najbezpieczniejsze samochody z rocznika 2023, bazując na nowych, zaostrzonych kryteriach. „Te modele są prawdziwym wzorem do naśladowania zarówno pod względem zapobiegania kolizjom, jak i odporności na zderzenia i ochrony pasażerów” – argumentował David Harkey, prezes Insurance Institute for Highway Safety.

Zobacz: Alfa Romeo notuje duże wzrosty sprzedaży w Europie i na świecie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności