REKLAMA

Limitowana Toyota GR Supra GT4 100 Edition

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 12 maja 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota Gazoo Racing ogłosiła, że już ponad 100 sztuk wyczynowej Toyoty GR Supry GT4 trafiło do prywatnych zespołów wyścigowych na całym świecie. Z tej okazji wprowadzono limitowaną wersję GR Supra GT4 100 Edition, która będzie dostępna jedynie w trzech egzemplarzach.

GR Supra GT4 to profesjonalny samochód wyścigowy oparty na piątej generacji legendarnej Toyoty gran turismo, który został wprowadzony na rynek w marcu 2020 roku. Toyota Gazoo Racing miała na celu stworzenie profesjonalnego i łatwego w prowadzeniu samochodu, który zapewniałby emocje podczas jazdy na torze. Jak zapewniają japończycy, specjalna wersja GR Supra GT4 szybko okazała się konkurencyjnym samochodem w serii GT4 na całym świecie. Wpływ na to miały mieć rzekomo dobre osiągi, niezawodność, atrakcyjna cena i wsparcie ze strony Toyota Gazoo Racing, które przyczyniły się do sprzedaży 50 egzemplarzy auta w ciągu mniej niż dwóch lat, a po kolejnym rok liczba ta przekroczyła 100 sztuk.

Wyścigowa Toyota Supra GT4 to auto mające przybliżyć zawodowy motorsport amatorom. 

Toyota GR Supra GT4 udowodniła swoje możliwości, startując w 317 wyścigach i zdobywając 20 zwycięstw ogólnych oraz 79 zwycięstw w swoich klasach do końca 2022 roku. Ponadto, samochód ten 207 razy znalazł się na podium w mistrzostwach GT4 na różnych kontynentach, w tym w prestiżowej japońskiej serii Super Taikyu.

Limitowana seria GT4 100 Edition

Z okazji dostarczenia klientom 100 egzemplarzy GR Supry, Toyota Gazoo Racing wprowadza limitowaną wersję GR Supra GT4 100 Edition. Tylko trzy egzemplarze tego unikalnego samochodu zostaną wyprodukowane. Będzie on wyróżniał się specjalnymi kolorami lakieru, niepowtarzalnym wzorem przedniej części nadwozia oraz plakietką z unikalnym numerem seryjnym.

Toyota GR Supra GT4 100 Edition

Od premiery GR Supry GT4 minęły już 3 lata, a rywalizacja w kategorii GT4 jest bardzo zacięta. Dlatego Toyota Gazoo Racing opracowała nową wersję samochodu na rok 2023, aby zapewnić swoim klientom kolejne zwycięstwa. Podczas prac nad nowym modelem inżynierowie Toyota Gazoo Racing skorzystali z doświadczeń zdobytych podczas technicznego wsparcia klientów podczas ich startów na torach na całym świecie. Kierowcy i zespoły przekazali im cenną wiedzę na temat swoich potrzeb, co pomogło w dalszym rozwoju samochodu. Dzięki temu udoskonalona wersja GR Supra GT4 EVO jest łatwiejsza w prowadzeniu, oferuje lepsze osiągi i zapewnia bardziej pewną oraz precyzyjną jazdę Modyfikacje obejmują zoptymalizowany przebieg momentu obrotowego oraz poprawę wydajności układu chłodzenia, co przyczyniło się do zwiększenia mocy silnika. Silnik rzędowy o pojemności 3-litrów i 6 cylindrach pozwala teraz uzyskać jeszcze lepsze czasy okrążeń.

Zobacz: Toyota GR Supra 3.0 Twin-Scroll z manualem – można już zamawiać w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności