REKLAMA

Hybrydowa Toyota RAV4 traci moc na mrozie! Rusza akcja naprawcza

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 15 lutego 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota RAV4 PHEV ma problem techniczny, który stwarza zagrożenie w trakcie jazdy. Auto może na mrozie stracić moc i siłę napędową, doprowadzając do wypadku. Rusza akcja serwisowa, która ma wyeliminować ten problem.

Toyota przyzwyczaiła nas do tego, że poważne usterki są obce jej autom. Ale na przestrzeni ostatnich lat, firma musi radzić sobie z dużą liczbą problemów technicznych, które stanowią często zagrożenie dla użytkowników jej aut. To właśnie Toyota wzywała w samej tylko Polsce 50 tysięcy aut, które mogły się zapalić i to w Toyotach dostrzeżono problem z napędem hybrydowym. Teraz japoński koncern musi gasić kolejną aferę, bo jej hybrydowe RAV4 może stanowić zagrożenie dla właściciela.

Dlaczego Toyota RAV4 traci moc na mrozie?

Okazuje się, że hybrydowa Toyota RAV4 w wersji PHEV, może stracić napęd na mrozie. W samochodach wyprodukowanych w Japonii od 26.11.2019 r. do 17.06.2021 r., stwierdzono, że jeśli po ciągłej jeździe w „trybie EV” w niskich temperaturach, pedał przyspieszenia zostanie szybko wciśnięty w celu uzyskania przyspieszenia pojazdu, przy jednoczesnym spadku napięcia akumulatora HV, napięcie to może gwałtownie spaść poniżej określonego progu. W takim przypadku pojazd wyświetli komunikat ostrzegawczy, a układ hybrydowy wyłączy się, co spowoduje utratę mocy napędowej. Jeśli pojazd traci moc napędową podczas jazdy z wyższą prędkością, może to zwiększyć ryzyko wypadku.

Toyota RAV4 to auto chętnie wybierane przez rodziny. Ale może okazać się dla nich śmiertelną pułapką, jeśli kierowca zbagatelizuje wykrytą usterkę napędu hybrydowego.

W samej tylko Polsce wada techniczna dotyczy 121 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował jednak, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu zmiany oprogramowania sterownika układu hybrydowego HEV ECU. Informacji związanych z kampanią udziela Toyota Central Europe Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

Zobacz: Toyota GR Supra bez wspomagania hamulców – rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności