REKLAMA

Nowy SUV Mazda CX-4 – pierwsze zdjęcia i dane techniczne

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: POPSUV · Dodane: 26 stycznia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego SUV-a Mazdy. Biorąc pod uwagę wszelkiej zdobyte przez Nas informacje, to prawdopodobnie Mazda CX-4.

Nowy SUV Mazdy nawiązuje swoim wyglądem do koncepcyjnego modelu Koeru zaprezentowanego na niedawnych targach samochodowych we Frankfurcie. Dynamiczna linia nadwozia i mocno opadający słupek C wyraźnie sugerują potencjalną grupę odbiorców. Auto ma przede wszystkim przyciągać uwagę swoim niebanalnym wyglądem, a nie możliwościami użytkowymi. To SUV zbudowany na fali popularności takich aut jak BMW X6, X4 czy Mercedes GLC Coupe.

Zobacz: Skoda Snowman – nowy SUV już w 2016 roku!

Opierając się na danych technicznych Mazdy Koeru oraz informacjach jakie dotarły do naszej redakcji z Dalekiego Wschodu możemy przypuszczać, że auto będzie mieć długość 4635 mm, rozstaw osi równy 2700 mm i prześwit sięgający 210 mm.

Mazda CX-4: silniki

Pod maską nowej Mazdy powinny zagościć silniki znane z dotychczasowych modeli japońskiego producenta czyli benzynowe 2.0 SKYACTIV-G 160 KM i 2.5 192 KM oraz wysokoprężny motor 2.2 SKYACTIV-D 175 KM. Po cichu liczymy także na usportowioną wersję napędzaną przez najnowszy turbodoładowany silnik Mazdy 2.5 SKYACTIV-G o mocy 250 KM.

Napęd przenoszony będzie na przednie koła (lub opcjonalnie na wszystkie cztery) poprzez 6-stopniową manualną skrzynię biegów lub automat (o takiej samej liczbie biegow).

Mazda CX-6 2017

Mazda CX-4 2017 wnętrze

Wnętrze Mazdy CX-7 otrzyma unikatowy projekt deski rozdzielczej, lecz jej komponenty będą zaadaptowane z innych modeli producenta.  Szkoda, że także i w tym modelu producent zdecydował się na wykończenie krawędzi tunelu skórą. Powstały przez to rant utrudnia trzymanie na nim łokcia (problem znamy z najnowszej Mazdy 6 po liftingu).

Zobacz: Jeep Grand Cherokee Trackhawk – najszybszy SUV na świecie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności