REKLAMA

Nowa Kia Sportage 2016: wyciekły zdjęcia!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: driving.ca · Dodane: 25 sierpnia 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia Sportage 2016 została sfotografowana na firmowym parkingu. Zdjęcia nowego SUV-a Kii prezentują bardzo okazałe auto, znacznie bardziej agresywnie stylizowane niż dotychczasowy model.

Nowa Kia Sportage 2016 prezentuje zupełnie nowy styl. Uwagę zwracają przede wszystkim jej dużo węższe tylne reflektory nadające bryle auta lekkości i zadziorności. W przedniej części pojazdu dominuje z kolei  potężny wlot powietrza do silnika wkomponowany w prawie pionowy przedni pas. Po obu jego stronach ulokowano halogeny, niezwykle podobne do tych stosowanych w Optimie po faceliftingu. Przednie reflektory soczewkowe przypominają swym kształtem te stosowane w … Ferrari!

Zobacz: Skoda Snowman: nowy SUV już w 2016 roku!

Wnętrze wygląda mniej oryginalnie i zbudowane jest w oparciu o elementy stosowane w innych modelach koreańskiego koncernu. Centralnie umieszczony ekran sytemu multimedialnego oraz okalające go nawiewy są bardzo podobne do tych, jakie możemy zobaczyć w najnowszej Kii Sorento. Także kierownica przypomina kształtem tą, która znajduje się w największym SUV-ie Kii. Panel klimatyzacji to z kolei połączeniu rozwiązań stosowanych w Optimie i Sorento.

Póki co informacje na temat rozwiązań technicznych wdrożonych w nowej Kii Sportage opierają się na domysłach i plotkach.  Prawdopodbnie pod maską Sportage, podobnie jak w nowym Tusconie,  znajdzie się m.in. silnik 1.6 Turbo o mocy 175 KM, a moc na koła będzie przenoszona przez 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów. Oprócz niego dostępne powinny być wolnossące motory 1.6 132 KM i 2.0 164 KM. Paleta jednostek wysokoprężnych obejmować może diesla 1.7 CRDi 136 KM i 2.0 CRDI 185 KM.

Oczywiście w aucie nie powinno zabraknąć nowoczesnych systemów bezpieczeństwa w tym asystenta pasa ruchu czy układu monitorującego martwe pola w lusterkach.

Gdy tylko pojawią się nowe informacje na temat tego modelu, na pewno Was o tym poinformujemy.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności