REKLAMA

Elektryczny SUV Audi z akumulatorami LG i Samsung

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 sierpnia 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Elektryczny SUV Audi ma pokonać do 500 km na jednym ładowaniu dzięki akumulator od LG i Samsunga. Nowe ogniwa akumulatorowe mają być produkowane przez koreańskie koncerny w Europie skąd trafiać będę do fabryk Audi m.in w Ingolstadt.

„Wspólnie z naszymi południowokoreańskimi partnerami, przeniesiemy do Unii Europejskiej najnowszą technologię produkcji ogniw akumulatorowych, dając w ten sposób europejskiemu przemysłowi innowacyjną myśl techniczną z tej dziedziny“ – powiedział dr Bernd Martens, członek zarządu Audi AG ds. zamówień. Moduły ogniw proponowane przez LG i Samsunga, charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością. „To nowoczesne rozwiązanie techniczne, pozwoli nam oferować naszym klientom jeszcze bardziej atrakcyjne samochody elektryczne.”

„Nasz pierwszy napędzany wyłącznie elektrycznie SUV, to połączenie ekologii – ponieważ nie emituje żadnych spalin – z ogromną satysfakcją z jazdy“, podsumował prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. „Stworzone przez LG Chem i Samsung SDI innowacyjne moduły ogniw akumulatorowych włączymy w architekturę naszych pojazdów, tworząc w ten sposób atrakcyjne połączenie sportowego ducha i zasięgu.“

Źródło: materiały prasowe Audi

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności