REKLAMA

Ponad 50 tysięcy Toyot w Polsce może się zapalić! Akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 15 lutego 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Akcja serwisowa Toyoty dotycząca modeli Auris, Corolla i Avensis ma związek z ryzykiem potencjalnego pożaru tych aut! Wadliwe modele były produkowane od 2006 do 2015 roku, dlatego w samej tylko Polsce do serwisów musi wrócić ponad 50 tysięcy samochodów!

Problemy związane z pożarem samochodu są dość częste w XXI wieku. Płonące Peugeoty 307, Ferrari 458, Porsche 911 GT3 czy Lexusy RC i GS F to tylko kilka przykładów aut potrafiących stanąć w ogniu z powodu błędów konstrukcyjnych czy źle dobranych materiałów do ich produkcji. Teraz przyszło czas na Toyotę, która wzywa do serwisów swoich klientów. Chociaż póki co brak sygnałów, że jakakolwiek Toyota dokonała „samozapłonu”, to japoński koncern woli dmuchać na zimne i organizuje akcję przywoławczą do serwisów.

Akcja serwisowa na Toyoty Auris, Corolla i Avensis

Jak się okazuje, akcja serwisowa nie dotyczy jednego, ale aż 3 modeli aut. Co więcej, problem dotyczy samochodów produkowanych od dawna i to przez wiele kolejnych lat, co wyraźnie zwiększa skalę akcji serwisowej. Toyota Motor Poland powiadomiła Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach:

  1. Toyota Auris,
  2. Toyota Corolla,
  3. Toyota Avensis,

które zostały wyprodukowane od 12 października 2006 r. do 7 maja 2015 r. w fabrykach w Wielkiej Brytanii, Turcji i Republice Południowej Afryki może dojść do wycieku paliwa, czego następstwem może być pożar pojazdu. Jak podaje TMP kampania naprawcza w Polsce obejmuje łącznie aż 53 719 samochodów.

Każdy z właścicieli zostanie listownie poinformowany o akcji serwisowej i zaproszony na bezpłatną i profesjonalną naprawę do Autoryzowanego Serwisu Toyoty. Toyota nie poinformowała jaki element jest odpowiedzialny za potencjalny wyciek paliwa.  Informacji związanych z kampanią udziela Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

Zobacz: Kupiłeś nowe BMW M5 F90? Akcja serwisowa Cię nie ominie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności