REKLAMA

CUPRA Terramar – czy to pierwszy model nowej marki aut?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 17 lutego 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

CUPRA to świeża marka samochodów na rynku światowym. Została wydzielona spod Seata i ma być adresowana do ludzi ceniących dynamiczne auta. Do sieci trafiły zdjęcia mające pokazywać pierwszy, niezależny model CUPRY. Wiele wskazuje na to, że będzie to SUV CUPRA Terramar .

W 2018 roku pojawiła się na polskim rynku nowa marka samochodów CUPRA. Pod jej szyldem sprzedawane mają być sportowe modele Seata. Sęk w tym, że ma być to niezależna firma. Pierwszym modelem jaki trafił do gamy marki jest CUPRA Ateca. Napędzana 2-litrowym silnikiem TSI o mocy 300 KM i wyposażona w napęd 4×4 jest jednym z najdynamiczniejszych SUV-ów na rynku! Przyspiesza 0-100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy a jej prędkość maksymalna to 247 km/h! Kosztuje co najmniej 191 tys. zł. Model ten bazuje jednak na Seacie Ateca i nie jest w zasadzie niczym ponad jej sportową wersją.

CUPRA Terramar – sportowy SUV

Teraz ma trafić na rynek samochód będący w pełni tworem CUPRY. Co ciekawe będzie to auto z nadwoziem typu SUV, ale w modnym obecnie stylu coupe. Zdjęcie, które trafiło do sieci krążyło wcześniej w poczcie mailowej pracowników Volkswagena. Taka jest przynajmniej wersja oficjalna. I trzeba przyznać, że jak na SUV-a auto prezentuje się naprawdę nieźle. Nie brakuje mu dynamiki i własnego stylu, a przy tym widać pewne jego pokrewieństwo z Seatem Tarraco. Nie brakuje przy tym opinii, że w tylnej części pojazdu dostrzec można pewne podobieństwa do modeli Infiniti co także raczej nie jest ujmą, zważywszy na to, że Infiniti produkuje auta o sportowym charakterze. I właśnie w tylnej części nadwozia jest szansa na tę oczekiwaną niezależność CUPRY względem Seata.

CUPRA Terramar 

Brakuje na tę chwilę dokładniejszych informacji technicznych o nowym modelu. Podejrzewa się, że pod maską Cupry Terramar pojawi się znany silnik 2.0 TSI o mocy co najmniej 300 KM. Napęd będzie przenoszony albo na przednie, albo na wszystkie 4 koła z wykorzystaniem sprzęgła typu Haldex V. Z czasem powinna pojawić się też wersja z napędem hybrydowym, bo CUPRA ma zdaniem szefa firmy popularyzować tę technologię wśród klientów Seata. Nowy model CUPRA Terramar ma zostać pokazany światu już w Genewie, ale tylko jako wersja koncepcyjna. Do sprzedaży auto ma trafić w 2020 roku.

Aktualizacja

Nowy SUV będzie nazywał się Formentor. Hiszpanie zrezygnowali z nazwy Terramar.

Zobacz: Seat Leon Cupra R – wyższa moc, cena i limitowana sprzedaż!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności