REKLAMA

Elektryczny Ford Mustang to SUV a nie sportowe coupe!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 listopada 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Już 18 listopada odbędzie się premiera pierwszego, elektrycznego Forda. Mustang Mach-E zostanie pokazany w Los Angeles. Wbrew przypuszczeniom nie jest to jednak auto coupe, a sporych rozmiarów SUV. Już teraz mamy jednak zdjęcia Mustanga Mach-E, które wyciekły tuż przed jego premierą!

Na chwilę obecną Ford skrupulatnie utrzymuje w tajemnicy szczegóły na temat nowego samochodu. Elektryczny SUV Forda będzie pierwszym modelem napędzanym wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Przedstawiciele Forda, w krótkiej informacji podali trzy rzeczy. Po pierwsze, że nowy, napędzany wyłącznie przez silnik elektryczny SUV Forda będzie miał na masce legendarny emblemat galopującego konia. Po drugie, że autu nadano nazwę Mustang Mach-E.

Ford Mustang Mach-E

A po trzecie, że jego premiera nastąpi 18 listopada w Los Angeles i będzie transmitowana przez fordowskie kanały społecznościowe na YouTube, Facebooku i Twitterze. W przedstawieniu najnowszego członka rodziny Mustanga, pomoże gospodarzom gość specjalny, aktor Idris Elba.

Bezpośrednio po premierze Forda Mustanga Mach-E na stronie internetowej koncernu będzie można dokonać rezerwacji tego modelu, wpłacając zaliczkę w wysokości 500 dolarów. Te osoby, które dość szybko zdecydują się na wybór nowego crossovera, mają szansę na nabycie egzemplarza a limitowanej serii First Edition

Zobacz: Ford Mustang kończy 55 lat i bije rekord sprzedaży na świecie!

To co odróżnia nowy model to fakt, że gdy inne Mustangi produkowane są w Michigan, Mach-E montowany będzie w zakładzie w mieście Cuatitlan na terytorium Meksyku. Pojazd ten jest pierwszym z ponad 12-stu planowanych modeli elektrycznych Forda, które firma chce udostępnić na rynku do 2022 r. Firma, chcąc odejść od tradycyjnych napędów spalinowych, zainwestowała w tym celu 11,5 mld dolarów. Dodanie modelu Mach-E do linii Mustangów, może być sygnałem, że Ford chce zawalczyć o klientów z konkurencyjną firmą Tesla. Koncern Elona Muska reklamuje swoje elektryczne sedany jako auta przede wszystkim szybkie i o dużej mocy, a także z zaawansowanym oprogramowaniem i dużymi ekranami wewnętrznymi. „Mustang Mach-E” będzie miał podobne cechy, podczas gdy wcześniej Ford reklamował swoje modele elektryczne jako pojazdy praktyczne i ekologiczne. Takie wnioski wyciągają przedstawiciele agencji Reuters.

Zobacz: Test Ford Mustang 5.0 V8 GT

Walka z Teslą może być bardzo ciekawa na tym polu, bowiem Musk ogłosił, że 21 listopada zaprezentuje w Los Angeles  elektrycznego pick-upa o wysokich osiągach (chociaż debiut ten nie nastąpi wcale na targach samochodowych Los Angeles Auto Show, tylko jako niezależne wydarzenie). Ford i General Motors także pracują nad swoimi wersjami pick-upów na energię elektryczną. W kwietniu Ford – drugi co do wielkości amerykański koncern motoryzacyjny – zainwestował 500 mln USD w producenta Rivian i zapowiedział wykorzystanie platformy start-upu z Michigan przy tworzeniu nowego pojazdu własnej marki.

Zobacz: Ten Szwed ma 97 lat i właśnie kupił sobie Forda Mustanga z silnikiem V8!

A co Wy sądzicie o nowej koncepcji rozwijania równolegle Mustanga w wersji coupe i SUV? Jak Wam się podoba nowa wizja amerykańskiej ikony? 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności