Alfa Romeo Giulia i Stelvio mają problem ze wskaźnikiem paliwa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 13 listopada 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Giulia oraz Stelvio mają problemy ze wskaźnikiem paliwa. Jego błędne działanie sprawia, że trudno oszacować ile paliwa jest w danej chwili w baku. Sytuacja ta jest dobrze znana użytkownikom obu Alf Romeo, a rozpęczata właśnie przez producenta akcja serwisowa ma stanowić rozwiązanie tego problemu.

Jesteśmy w naszej redakcji zgodni, że test Alfy Romeo Giulii Veloce udowodnił, że włoska limuzyna jest absolutnie bezkonkurencyjna pod względem prowadzenia i emocji jakie wywołuje u kierowcy. Jest przy tym zaskakująco funkcjonalna i potrafi wyróżniać się na drodze. Jedynym irytującym mankamentem był jej wskaźnik poziomu paliwa, który nie był w stanie określić ile paliwa jest jeszcze w baku. Im było go mniej, tym jego wskazania były jeszcze niedokładniejszy. Problem znają też inni użytkownicy tego auta oraz bazującego na Giulii modelu Stelvio. Alfa Romeo znalazła przyczynę niesprawności wskaźnika i już rozpoczęła darmową akcję serwisową.

Błędne działanie wskaźnika paliwa

Koncer FCA Poland z siedzibą w Bielsku-Białej poinformował Urzęd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach Alfa Romeo Stelvio oraz Giulia, które zostały wyprodukowane są problemy z prawidłowym działaniem wskaźnika poziomu paliwa. Jego błędne działanie może objawiać się tym, że będzie on wskazywał wyższy poziom paliwa niż ten rzeczywiście występujący w zbiorniku.

W sytuacjach skrajnych może kierowcy nagle zabraknąć paliwa, czego następstwa mogą być poważne. Alfa Romeo odkryła przyczynę problemu. Aby go wyeliminować potrzebna jest aktualizacja oprogramowania centralki związanej ze sterowaniem wskazań poziomu paliwa. W Polsce kampanii naprawczej podlega łącznie 1 885 samochodów. Naprawa jest bezpłatna, a właściciele aut mają zostać poinformowani o akcji serwisowej listownie. Cieszy fakt, że udało się wyeliminować ten problem bo Giulia to fantastyczne auto i najlepszy model włoskiej marki od lat.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Q4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności