REKLAMA

Termin pierwszej rejestracji sprowadzonego auta przedłużony

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 10 maja 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Zniesienie epidemii nie sprawi, że skróceniu ulegnie liczba dni na przerejestrowania używanego auta sprowadzonego z zagranicy. Przedłużony termin do 60 dni nadal będzie obowiązywać. Ma to ułatwić załatwianie formalności w urzędach.

Została zapowiedziana dokładna data zniesienia stanu epidemii w Polsce. Stan ten obowiązuje już ponad dwa lata, od 20 marca 2020 roku. Działanie to będzie kolejnym etapem łagodzenia obostrzeń związanych z coraz mniejszą liczbą zakażeń wirusem SARS-COV2. Po zniesieniu stanu epidemii nadal jednak pozostanie utrzymany tzw. stan zagrożenia epidemicznego. Termin zapowiedziany przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego został określony jako przypadający na „połowę maja”.

Auto sprowadzone z zagranicy – termin na przerejestrowanie

Jak informuje Związek Dilerów Polskich, przedstawiciele rządu potwierdzają, że znosząc obostrzenia dotyczące wprowadzonego w marcu 2020 roku stanu epidemii, nie zostaną wycofane pewne ułatwienia skierowane m.in. do dilerów samochodowych jakie otrzymali oni w trakcie epidemii. Pierwszym wyraźnym sygnałem ze strony władz dotyczącym odchodzenia od restrykcji było zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami, co obowiązywało do 28 marca 2022 roku. Od początku kwietnia również zostały zmienione zasady wykonywania testów na obecność koronawirusa. Od tamtego czasu lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą jedynie zlecić przeprowadzenie testów antygenowych, a nie PCR jak to miało miejsce dotychczas.

Dilerów powinna zadowolić także informacja, że mimo wycofywania się z obostrzeń, że dalej będzie obowiązywać w Polsce przedłużony do 60 dni termin na pierwszą rejestrację sprowadzonego samochodu używanego oraz na zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego. Warto też zauważyć, że dzięki działaniom lobbingowym Związku Dealerów Samochodów branża dealerska, jako jedna z nielicznych w Polsce, miała możliwość utrzymania normalnego funkcjonowania w ciągu całego okresu obowiązywania stanu epidemii. Budzi to jednak obecnie pewne pretensje do rządu, że nie wszystkie branże były traktowane w ten sam sposób w trakcie stanu epidemii.

Zobacz: Polacy ubożeją i kupują na kredyt coraz starsze auta!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności