REKLAMA

Ile trzeba zapłacić za sprowadzenie auta z zagranicy?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 6 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ile kosztuje transport auta do Polski? Okazuje się, że zamieszanie wywołane przez koronawirusa sprawiło, że w 2020 sprowadziliśmy do Polski 20% aut mniej niż w roku poprzednim. Średnia cena transportu auta spadła o 3%. Najtańsze było sprowadzenie auta z Czech, a najdroższe z Hiszpanii. Więcej informacji o sprowadzaniu samochodów przez Polaków prezentuje raport Clicktrans.pl.

W 2019 Polacy sprowadzili niemal milion osobowych aut do Polski. Jednak pandemia w 2020 zmniejszyła zapał motoryzacyjny Polaków. Dane Ministerstwa Finansów, podsumowujące miniony rok, pokazują spadek w imporcie aut osobowych o 20% w porównaniu do 2019.

Skąd sprowadzamy samochody?

Na podstawie danych ze zleceń opublikowanych w ramach raportu wynika, że w 2020 jeszcze bardziej wzrosła przewaga Niemiec jako kraju, z którego Polacy sprowadzają auta. W zeszłym roku co drugie auto było sprowadzone z Niemiec. W 2020 już 57% samochodów sprowadzono od naszego zachodniego sąsiada. Na drugim miejscu uplasowała się Francja (9,5%) i Holandia (6,9%). Jednak żadne z tych państw nie miało nawet 10% udziału w rynku.

Rosnący udział Niemiec w sprawdzaniu aut nie zaskakuje. W czasie pandemii transport międzynarodowy samochodów dalej funkcjonował, jednak obostrzenia na granicach niekiedy wydłużały realizację transportu. Bliskość Niemiec dawała większą pewność, że transport będzie przeprowadzony szybko i sprawnie. Ponadto, Niemcy to jeden z najtańszych kierunków, jeśli chodzi o sprawdzenie samochodów mówi Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu do Polski?

Sprowadzenie auta z zagranicy do Polski kosztowało w 2020 średnio 1 378 zł. To taniej o 3% w porównaniu do 2019 roku, gdzie średni koszt wyniósł 1 414 zł.

Z grona najpopularniejszych kierunków najtańsze było sprowadzenie auta z Czech (982 zł), a najdroższe z Hiszpanii (3 017 zł). Transport pojazdu na najpopularniejszej trasie, czyli z Niemiec do Polski kosztował średnio 1 193 zł. To po Czechach najtańszy kierunek sprowadzenia auta.

Jakie marki samochodów sprowadzamy z poszczególnych państw?

Audi jest najczęściej sprowadzaną marką z Holandii i Szwecji. Za to BMW jest numerem jeden na trasach z Niemiec, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. Niezmiennie Polacy sprowadzają z Francji i Włoch marki pochodzące z tych krajów. Z Francji decydujemy się na Renault, a z Włoch ściągamy Fiaty.

„Raport Samochody 2020” to piata edycja raportu na temat sprowadzania samochodów do Polski. Raport został opracowany na podstawie 224 191 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu samochodów w latach 2011-2020. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie na stronie.

Zobacz: Najczęściej sprowadzane auta do Polski w 2020 roku!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności