REKLAMA

Ruszył nowy puchar Toyota Gazoo Racing w Gran Turismo Sport!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 7 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Miłośnicy sportowej Toyoty GR Yaris czy GR Supra będą mogli wypróbować je w nowym pucharze Toyota Gazoo Racing GT Cup 2021 (TGR GT Cup 2021), który pojawił się w grze Gran Turismo SPORT. W najnowszej edycji zawodnicy z całego świata powalczą za kierownicą różnych modeli z linii GR, aut wyścigowych i klasycznych Toyot o miejsce w światowym finale.

Promowanie marki Toyota Gazoo Racing poprzez e-motorsport jest ważną częścią działalności koncernu. Dlatego marka weszła we współprace m.in. z twórcami gry Gran Turismo Sport, w któej stworzono wirtualne odpowiedniki dwóch pierwszych globalnych modeli sygnowanych przez Gazoo Racing – GR Supry i GR Yarisa. Samochody te okazały się przebojem i były bardo chętnie wybierane przez graczy. Ponad 1,3 mln osób zakupiło w grze GR Suprę, a GR Yaris znalazł do tej pory 530 tys. nabywców. Dodatkowo, prowadzono rywalizację pod nazwą GR Yaris Time Trial oraz puchar GR Supra GT Cup, w którym zawodnicy z różnych zakątków globu walczyli w grze Gran Turismo SPORT za kierownicą GR Supry o miejsce w finale. W 2021 roku Toyota Gazoo Racing ma nowy wymiar tych zmagań.

Toyota Gazoo Racing GT Cup 2021 w Gran Turismo Sport

TGR GT Cup 2021 będzie szansą na sprawdzenie się za kierownicą różnych aut z linii GR, prawdziwych samochodów sportowych, a także klasycznych aut Toyoty nie tylko na najbardziej znamienitych torach całego świata i drogach o wysokim stopniu trudności. Sezon będzie składał się z siedmiu rund eliminacyjnych rozgrywanych od kwietnia do sierpnia, a zawodnicy powalczą o miejsca w finałowej 24 z uwzględnieniem regionalnych limitów. Na grudzień planowane jest ostateczne starcie, które zostanie zorganizowane przy okazji FIA GT Championship.

 

Zobacz: Mazda MX-5 Cup Poland – rusza nowy puchar w Polsce!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w TGR GT Cup 2021? Wystarczy mieć skończone sześć lat oraz konsolę PS4 lub PS5 z grą Gran Turismo SPORT. A następnie dołączyć do rozgrywki w swojej strefie czasowej w wyznaczonym dniu. Pierwsza okazja do rywalizacji już 25 kwietnia.

Jakie auta Gazoo Racing będą w Gran Turismo?

Uczestnicy TRG GT Cup 2021 będą musieli się wykazać wszechstronnością za wirtualną kierownicą, bo podczas siedmiu eliminacyjnych rund czeka ich de facto siedem różnych wyzwań. Rywalizacja zacznie się w kwietniu od pojedynków za kierownicą GR Supry na amerykańskim torze Wheather Tech Raceway Laguna Seca. W maju zawodnicy zmierzą się na dwóch japońskich obiektach – najpierw będą walczyć o jak najlepszy czas za kierownicą GR Yarisa na torze Fuji International Speedway, a potem przesiądą się do SF19, czyli jednomiejscowego auta wyścigowego startującego w serii Super Formula o mocy 640 KM i masie zaledwie 660 kg, które potrafi mknąć nawet 305 km/h.

W czerwcu na zawodników czeka klasyczny tor Nürburgring oraz klasyczne auto – Toyota 2000GT z połowy lat 60. poprzedniego stulecia. Następnie kierowcy sprawdzą się za kierownicą wyścigowej odmiany GR Supry na brazylijskim torze Autódromo José Carlos Pace, a potem wrócą do kabiny GR Yarisa i pojadą po trasie wyznaczonej na Sardynii, a na sam koniec przewidziano zmagania za kierownicą Toyoty GR 86, czyli najnowszego dziecka japońskiego koncernu z linii GR. W sierpniu uczestnicy sprawdzą swoją formę na australijskim obiekcie Mount Panorama.

Zobacz: Prawdziwa Toyota GR Yaris do wygrania w grze komputerowej!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności