REKLAMA

Dacia i Sebastien Loeb wystartują w Rajdzie Dakar 2025!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Dacia · Dodane: 4 lipca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dacia potwierdziła swój udział w Rajdzie Dakar od 2025 roku. Współpracując z Grupą Renault i Prodrive, Dacia będzie rywalizować jako producent samochodów terenowych. W zespole Dacia znajdą się doświadczeni kierowcy, tak jak Sebastien Loeb, dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata, oraz Cristina Gutierrez Herrero, mistrzyni Hiszpanii w rajdach terenowych.

Dacia ogłosiła uruchomienie programu fabrycznego z myślą o udziale w Rajdzie Dakar. Od 2025 roku Dacia będzie rywalizować w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii producentów, a kulminacją tych zawodów będzie Rajd Dakar, który stanowi bezkompromisowy test wytrzymałości i solidności samochodów. Co roku w Rajdzie Dakar startuje 500 zawodników z ponad 60 krajów, a jest to jedyna impreza tego rodzaju.

Rajd Dakar – Dacia i Sebastien Loeb

Dacia nawiązała współpracę z renomowanym i doświadczonym partnerem technicznym, firmą Prodrive, która od lat zajmuje czołową pozycję w dziedzinie sportów samochodowych na całym świecie. Prodrive będzie odpowiedzialny za opracowanie prototypowych samochodów terenowych dla Dacii, mających konkurować w Rajdzie Dakar i innych rajdach terenowych. Sebastien Loeb, jedno z największych nazwisk w świecie rajdów samochodowych, który odniosił już sukcesy z ekipą Prodrive, dołączył do nowego zespołu Dacia. Warto przypomnieć, że to kierowca rajdowy, który w Dakarze ściga się od 2016 roku.

Zobacz: Dacia wprowadza nowy silnik turbo zasilany LPG czyli 1.0 TCe 100 KM!

Dacia zamierza także testować nowe rozwiązania podczas Rajdu Maroka w 2024 roku, aby przygotować się do Rajdu Dakar. W ramach programu fabrycznego Dacia planuje wykorzystać rajd jako poligon doświadczalny dla nowych technologii, w tym alternatywnych źródeł zasilania. Prototypy Dacii będą zasilane paliwem syntetycznym dostarczanym przez Aramco, co pozwoli uzyskać niską zawartość związków węgla. Udział w Rajdzie Dakar jest dla Dacii nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do promocji marki i rozwijania nowych rozwiązań technologicznych. Dacia ma nadzieję zdobyć cenne doświadczenie i wiedzę, które przyczynią się do rozwoju przyszłych modeli terenowych i alternatywnych źródeł zasilania. Rajd Dakar jest idealnym miejscem do testowania i weryfikacji nowych rozwiązań w ekstremalnych warunkach terenowych.

Zobacz: Test Dacia Jogger LPG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności