REKLAMA

Ford Mustang – wyprodukowano już 10 milionów tych aut!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 10 sierpnia 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Mustang doczekał się 10 milionowego egzemplarza! To rekordowy wynik w klasie samochodów sportowych. Tym samym Mustang po raz kolejny zapisuje na kartach historii swoje miejsce.

Ford Mustang to ikona amerykańskiej motoryzacji. Co więcej, to także wyraźny symbol niezależności i przede wszystkim optymizmu. I nie są to czcze gadki. Uwierzcie mi na słowo, że jadąc nawet najdroższą wersja Mustanga V8 GT nikt nie będziecie Was uważał za snoba czy bananowe dziecko. Mustang jest jednym z nielicznych aut jakimi jeździłem, które jest naprawdę ciepło przyjmowane przez innych uczestników drogi. Wystarczy tylko stanąć nim na podporządkowanej ulicy,  by dosłownie po kilku sekundach kierowca na „głównej” z uśmiechem zapraszał Was do wjechania przed niego na drogę. Poważnie. A spróbujcie zrobić to samo np. BMW M4 czy Mercedesie C63 AMG. Nie ma szans, że ktoś z radością Wam ustąpi. A Mustang budzi pozytywne skojarzenia i tak też jest przyjmowany na cały świecie.

Jak wygląda 10-milionowy Ford Mustang?

Nic zatem dziwnego, że to sportowe coupe celebruje właśnie wyprodukowanie 10-milionowego egzemplarza! I to nie byle jakiego! Zbudowany w fabryce Flat Rock w Michigan samochód, to 450-konny,ośmiocylindrowy kabriolet z manualną przekładnią (a jakże by inaczej), w kolorze Wimbledon White w wersji GT V8, wyposażony w najnowsze rozwiązania wspomagające kierowcę. Pierwszy w historii sygnowany Mustang (VIN 001) wyprodukowany w 1964 roku, napędzany 164-konnym silnikiem V8, opuścił fabrykę z lakierem tego samego koloru, wyposażony w trzystopniową manualną skrzynię biegów.

Ford Mustang Convertible 2018

O tym czego sam uświadczyłem testując różne wersje Forda Mustanga, opowiadał także prezes globalnych rynków, Ford Motor Company”

Mustang to serce i dusza naszej firmy i ulubieniec całego świata. Ten sam dreszcz, który towarzyszył mi w Mustangu na ulicach Detroit, Londynu, czy w Pekinie, czułem wcześniej jeżdżąc po kraju jako nastolatek, kiedy kupiłem mój pierwszy samochód – Mustanga coupe z 1966 roku. Mustang wywołuje uśmiech na twarzach, niezależnie od szerokości geograficznej i języka.

Podczas swojej 54-letniej historii, Mustang był produkowany w San Jose w Kalifornii, Metuchen, w stanie Nowy Jork,a dziś wytwarzany jest w fabryce Flat Rock. I właśnie specjalnie dla pracowników tego zakładu Ford przygotował specjalne atrakcje w tym przeloty trzech samolotów myśliwskich P-51 Mustang z czasów drugiej wojny światowej i przejazd Mustangów reprezentujących pięć dekad produkcji, z Dearborn do Flat Rock.

Historyczne wyniki sprzedaży Forda Mustanga

Po przeanalizowaniu globalnych danych rejestracji samochodów sportowych przez IHS Markit i wewnętrznych analiz Forda z lat 1966-2018 można zauważyć, że Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym ostatnich 50 lat. Ford sprzedał w Europie ponad 38 000 Mustangów S550, od wprowadzenia tego kultowego modelu w roku 2015 na rynek europejski.

X Zlot Ford Mustang 2018 w Warszawie

W zeszłym roku w Europie Mustang wyprzedził Porsche 911 na 13 europejskich rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W czołowej piątce europejskich rynków sprzedaży Mustanga znalazły się w roku 2017 Niemcy, Zjednoczone Królestwo, Francja, Belgia i Szwecja. Tuż za nimi uplasowała się Polska! To właśnie w naszym kraju Ford Mustang zdobył tytuł najpiej sprzedającego się auta sportowego! Więcej na ten temat przeczytacie poniżej:

Zobacz: Ford Mustang najchętniej kupowanym autem sportowym w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności