REKLAMA

Alfa Romeo Giulia i drugie miejsce w niemieckim rankingu niezawodności!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 18 lutego 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Giulia zawojowała niemiecki ranking niezawodności. Raport opracowany przez „Auto Zeitung”, bazujący na 5 milionach inspekcji GTU, zakwalifikował ją na 2 miejscu pod względem niezawodności w klasie średniej. Czyż aż 5-letnia gwarancja na ten model miała nie tylko wymiar marketingowy?

Jeden z najbardziej opiniotwórczych niemieckich magazynów motoryzacyjnych opublikował doroczny ranking niezawodności używanych samochodów. Raport „Auto Zeitung” został stworzony w oparciu o wyniki pochodzące z 5 milionów inspekcji dokonanych przez niezależnych ekspertów niemieckiego Towarzystwa Nadzoru Technicznego GTÜ i objął łącznie 250 modeli samochodów osobowych. Redaktorzy „Auto Zeitung” dokonali wnikliwej analizy danych, dzięki której wyłonili najbardziej typowe usterki występujące w każdym z badanych modeli.

Alfa Romeo Giulia wysoko w rankingu niezawodności

Podobnie jak w zeszłych latach, skupili się oni przede wszystkim na podzespołach wpływających na bezpieczeństwo jazdy, których usterki generują potencjalnie wysokie koszty napraw, tworząc ranking liczby usterek na 100 przebadanych egzemplarzy. Im niższa liczba usterek, tym bardziej samochód jest niezawodny i pewny w zakupie z drugiej ręki, a jego właściciel powinien mieć większą szansę uniknąć nieprzewidzianych napraw i związanych z nimi kosztów. Pojazdy zostały podzielone nie tylko na kategorie rynkowe, ale również na grupy wiekowe (od roku do 3 lat, 4-5, 6-7, 8-9 i starsze), co pozwala ocenić, czy dane auto utrzymuje poziom jakości w kolejnych latach eksploatacji. Tak stworzone statystyki są obiektywne i dają możliwość porównania ze sobą różnych marek i modeli.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Q4

W kategorii aut klasy średniej na drugim miejscu znalazła się Alfa Romeo Giulia, która w najmłodszej grupie wiekowej uzyskała wynik 1,97. Oznacza to, że w przeszło 98% egzemplarzy użytkowanych w Niemczech od pojawienia się auta na rynku w 2016 roku nie wystąpiła żadna poważna usterka. Giulia otrzymała najwyższe oceny za sześć z siedmiu badanych podzespołów, w tym za elementy układu kierowniczego, układ hamulcowy, nadwozie, instalację elektryczną, szczelność układu napędowego oraz układ wydechowy. Alfa Romeo Giulia ustąpiła miejsca na podium tylko Mercedesowi klasy C, wyprzedając w rankingu niezawodności Mercedesa CLA, Audi A4, Toyotę Avensis czy VW Passata. Niestety, brakuje informacji jak Giulia wypadłaby w dłuższej perspektywie czasowej.

5 lat gwarancji na Alfy Romeo

Drugie miejsce Giulii w rankingu niezawodności „Auto Zeitung” to zdaniem przedstawicieli marki, „docenienie wysiłków marki Alfa Romeo włożonych w ostatnich latach w procesy związane z projektowaniem, wytwarzaniem i obsługą jej samochodów”. Działania te mają ich zdaniem Przekładać się na wyższą jakość produkowanych aut i ich niezawodność w codziennej eksploatacji. W Polsce działania te zostały dodatkowo wsparte wprowadzeniem od 2 stycznia 2021 roku 5-letniej przedłużonej Gwarancji Maximum Care z limitem przebiegu aż do 200 tysięcy km na wszystkie nowe zarejestrowane pojazdy Alfa Romeo bez względu na rok produkcji i kanał sprzedaży. Szczegóły dotyczące 5- letniej gwarancji Maximum Care poznacie w poniższym materiale:

Zobacz: Alfa Romeo daje 5 lat gwarancji na swoje auta od 2021 roku!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
liroy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
liroy
Gość
liroy

No gdyby nie ta gwarancja na 200 000 km to nie uwierzylbym. Ale może coś się naprawdę zmieniło….

Aktualności