REKLAMA

Sprawdzała męża Audi na trasie – ponad 200 km/h i 10 pkt karnych

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 9 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kobieta rozpędziła auto męża do ponad 200 km/h, co nie uszło uwadze policjantom z grupy SPEED, którzy patrolowali drogę ekspresową S3. Za swoje zachowanie kobieta została ukarana mandatem karnym i maksymalną liczbą punktów karnych.

Grupa SPEED została powołana po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze i tym samym ograniczać liczbę wypadków drogowych. Tak były założenia. W praktyce policjanci z tej grupy skupiają się głównie na wyłapaniu z tras szybkiego ruchu aut rażąco przekraczających prędkość. Wiele osób nie zgadza się z takim funkcjonowaniem grupy, bo wypadki na autostradach czy drogach ekspresowych zdarzają się rzadko (ok. 5% wszystkich wypadków), natomiast na zwykłych drogach krajowych i w miastach dochodzi do największej liczby tragicznych zdarzeń.

Kobieta testowała Audi A5 męża

W ostatnich czasie grupa SPEED pochwaliła się natomiast zatrzymaniem na drodze ekspresowej S3 kobiety, która rażąco przekroczyła dopuszczalną w tym miejscu prędkość. Co prawda ruch był niewielki, a droga szeroka, ale przepis to przepis. Nieoznakowany radiowóz, którym jechali fukcjonariusze grupy SPEED, wyposażony w wideorejestrator, wziął na celownik pędzące Audi A5. Okazało się, że kobieta rozpędziła swoje Audi A5 do 213 km/h!

Chociaż słowo swoje nie pasuje tu do kontekstu. Okazało się bowiem, że prowadząca Audi tłumaczyła się, że po prostu chciała sprawdzić co potrafi auto męża. Na co dzień porusza się znacznie słabszym autem i chciała ocenić co potrafi pojazd męża wyposażony w silnik o większej mocy. Za te testy kobieta została ukarana mandatem karnym (400-500 zł, nie zostało to podane), a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Zobacz: Odsetki za mandat karny, który wystawiła Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności