REKLAMA

Alfa Romeo daje 5 lat gwarancji na swoje auta od 2021 roku!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 31 grudnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo wprowadza gwarancję na 5 lat z limitem aż 200 000 km na swoje samochody w ramach usługi Maximum Care! Oferta dotyczy aut zakupionych od 1 stycznia 2021 roku. To poważny oręż w ręku włoskiej marki, której wiele osób unika obawiając się nadmiernej usterkowości. A jak pokazuje praktyka, Alfa Romeo potrafi obecnie trzymać wyższy poziom bezawaryjności niż niemiecka konkurencja.

Od czasów wprowadzenia na rynek Alfy Romeo 159, wyraźnie poprawiła się trwałość i opinia o samochodach włoskiej marki. Jednak proces ten jest długofalowy, dlatego aby przekonać niezdecydowanych, Alfa Romeo wprowadza wydłużoną aż do 5 lat gwarancję na wszystkie swoje samochody. Co jeszcze bardziej zaskakujące, gwarancja będzie ograniczona przebiegiem aż 200 000 kilometrów, a tego nie oferują nawet bardziej uznane marki konkurencji.

Gwarancja 5 lat dla aut Alfa Romeo

Przedłużona Gwarancja Maximum Care dotyczy wszystkich sprzedanych aut Alfy Romeo na terenie Polski od początku stycznia 2021 roku bez względu na rok produkcji i kanału sprzedaży, a więc skorzystają z niej wszyscy Klienci indywidualni i biznesowi, w tym wynajmy długoterminowe oraz floty.

Zobacz: Test Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4

Nowa, 5-letnia gwarancja Maximum Care obejmuje 2-letnią gwarancję fabryczną oraz rozszerzoną 3-letnią ochronę serwisową na usterki elektryczne i mechaniczne. Warto jednak podkreślić, że gwarantem w całym, 5-letnim okresie pozostaje FCA Poland, zamiast zewnętrznego ubezpieczyciela pokrywającego koszty napraw. Ma to zagwarantować klientowi poczucie większej pewności i bezpieczeństwa.

Gwarancja na auto z dużym limitem przebiegu

Warto zauważyć, że 5-letnia gwarancja Alfy Romeo oferowana jest z wyjątkowo dużym limitem przebiegu sięgającym do 200 tys. km w całym okresie. Daje to średnio 40 tys. km rocznie, co w porównaniu ze statystycznym, rocznym przebiegiem samochodu osobowego w Polsce wynoszącym 20-25 tys. km, zapewnia bardzo dużą swobodę w wykorzystaniu auta, również jako narzędzia pracy.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Q4

Przedstawiciele marki twierdzą, że zdecydowali się na taki krok, aby podkreślić wysiłek włożony przez Koncern w ostatnich latach w procesy związane z projektowaniem, wytwarzaniem i obsługą samochodów Alfy Romeo. Ich jakość została już wielokrotnie potwierdzona w rankingach oraz przez samych użytkowników. Fakt, że producent decyduje się na tak długi okres gwarancyjny z limitem przebiegu aż do 200 tys. km, może świadczyć o zdecydowaniu i pewności marki w zakresie jakości oferowanych produktów.

Co obejmuje gwarancja Alfy Romeo?

Na pewno pytanie numer jeden dotyczy zakresu gwarancji. Na chwilę obecną, przedstawiciele marki informują, że 5-letnia Przedłużona Gwarancja Maximum Care dotyczy między innymi takich elementów jak:

 1. silnik,
 2. układ kierowniczy,
 3. układ hamulcowy,
 4. układ BSG (Belt Start Generator),
 5. skrzynia biegów,
 6. układ klimatyzacji,
 7. systemy ochrony i bezpieczeństwa,
 8. układ trakcji elektrycznej,
 9. układ chłodzenia i zasilania paliwem,
 10. podzespoły elektryczne,
 11. przyrządy,
 12. przeniesienie napędu,
 13. zawieszenie,
 14. multimedia.

W ramach usługi Usługa Maximum Care klient Alfy Romeo uzyskuje pełne pokrycie kosztów obejmujących:

 1. pełny koszt części, materiałów i robocizny niezbędnych do wykonania napraw,
 2. obsługę i naprawę na terenie Europy oraz w kilku państwach ościennych (szczegóły u Dealerów),
 3. zabezpieczenie przed inflacją, wzrostem cen części, materiałów, robocizny i podatku VAT,
 4. ważność w całej sieci serwisowej FCA marki Alfa Romeo,
 5. gwarancję stosowania oryginalnych części zamiennych.

Czego nie obejmuje gwarancja? Są to:

 1. przeglądy i obsługa okresowa,
 2. części zużywające się i eksploatacyjne,
 3. elementy blacharskie i lakiernicze (pełen wykaz wyłączeń jest podany w Ogólnych Warunkach Maximum Care).

Ponadto, Wydłużona Gwarancja umożliwia zakup pakietu odnawiającego fabryczne usługi Assistance w okresie dodatkowej ochrony tj. po pierwszych 2 latach, które obejmują naprawę pojazdu na drodze, samochód zastępczy, hotel, kontynuację podróży/powrót do domu, holowanie oraz całodobową informację przez wszystkie dni w roku, lub Assistance Light, które zapewnia pomoc na drodze i holowanie. Warunki gwarancji dotyczące ochrony nadwozia nie ulegają zmianie i wynoszą 3 lata na powłokę lakierniczą oraz 8 lat na perforację blach w wyniku korozji.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia zgarnęła 4 nagrody w niemieckim konkursie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności