REKLAMA

Toyota GR Yaris – nowa pula egzemplarzy trafi do Polski

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 21 listopada 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota GR Yaris, choć miała być limitowana, znowu trafi na polski rynek. To już kolejna transza, w której Polacy zyskają możliwość zakupu japońskiego hot hatcha. Ile tym razem aut przewidziano dla polskich klientów?

Toyota znowu wycięła numer swoim klientom. Dlaczego? Otóż na polskim rynku od dawna kwitnie poza salonowy handel GR Yarisami. Od debiutu tego modelu w Polsce podkreślano, że model ten będzie ściśle limitowany. W rezultacie wiele osób kupowało GR Yarisa tylko po to, by za chwilę odsprzedać go innej osobie z dużym zyskiem. Przeciętnie na jednym GR Yarisie można było zarobić ok. 30 tys. zł. Wiem, bo znam osoby, które w ten sposób handlowały tymi samochodami. Klienci Toyoty mogą czuć się poniekąd oszukani, bo przepłacając za auto robili to, wiedząc, że innej szansy na zakup nowego egzemplarza nie będzie. Czas pokazał jednak, że Toyota co jakiś czas wypuszczała kolejną partię egzemplarzy spoza wcześniej ustalonego limitu. I co ciekawe, robi to też teraz.

Toyota GR Yaris – limity sprzedaży?

Łącznie do tej pory do Polski trafiło w kilku seriach 1 078 egzemplarzy GR Yarisa. To o tyle ciekawe, bo dla naszego rynku przewidziano początkowo tylko 400 sztuk. Sukcesywnie wprowadzano jednak kolejne transze „limitowanego auta” i tak doszliśmy do prawie 1100 egzemplarzy. Ale to jeszcze nie koniec, bo … Toyota wpuści na rynek kolejną pulę 100 egzemplarzy, a zamówienia można będzie składać od 23 listopada. Czy to już ostatnia transza aut, jakie trafią do Polski? Ciężko powiedzieć, bo doświadczenie karze przypuszczać, że póki będą chętni, póty będą kolejne samochody.

Toyota GR Yaris tor miał być w Polsce limitowany do 400 sztuk, później trafiały jednak kolejne, krótkie serie produkcyjne. 

Co ciekawe, niemal wszystkie GR Yarisy (97% aut) to pojazdy z wyposażeniem Dynamic i pakietem Sport, dzięki któremu auto jest jeszcze lepiej przygotowane do wyczynowej jazdy. Pakiet Sport zawiera mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu LSD Torsen z przodu i z tyłu, zawieszenie dostrojone do jazdy po torze oraz kute felgi aluminiowe 18” z oponami Michelin Pilot Sports 4s. Najpopularniejszym kolorem nadwozia sportowego Yarisa jest lakier Pearl White, który wybrało 38% kupujących.

Co kryje GR Yaris?

GR Yaris został zaprojektowany zupełnie od początku, niezależnie od Yarisa czwartej generacji. Auto powstało w architekturze TNGA na unikalnej płycie podłogowej, zbudowanej z przedniej części platformy GA-B Yarisa i tylnej części GA-C Corolli.

To umożliwiło wyposażenie go w unikalny sportowy napęd na cztery koła GR-FOUR, który rozdziela moc między przednią a tylną oś w proporcjach odpowiednich do jazdy sportowej, jazdy po torze lub do codziennego poruszania się po publicznych drogach. Więcej na jego temat pisaliśmy w poniższym artykule:

Zobacz: Nowa Toyota GR Yaris jak WRC do jazdy na co dzień!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności