REKLAMA

W Tychach będą produkowane nowe auta FCA – Alfa Romeo, Jeep i Fiat!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 29 grudnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Fabryka samochodów FCA w Tychach będzie produkować 3 nowe modele aut. Plany zakładają modernizację zakładu i przystosowanie go pod produkcję nowych samochodów, w tym tych o napędzie elektrycznym. Pierwsze prace już ruszają.

Od początku tego roku nad fabryką samochodów w Tychach zbierały się czarne chmury. Wieszczono jej nawet zamknięcie z uwagi na problemy wywołane paniką COVID-19. Ale wiele wskazuje na to, że Polska nie straci tej fabryki. Co więcej, mają tu powstawać zupełnie nowe samochody, która mają dopiero zostać przedstawione światu. A wszystko przez nowe inwestycje jakie zamierza poczynić w Tychach koncern FCA.

Trzy nowe auta w Tychach

Inwestycje o jakich mowa dotyczą rozbudowy i modernizacji zakładu FCA Poland. Mają one potrwać kilka lat,  a ich celem jest uruchomienie w drugiej połowie 2022 roku seryjnej produkcji pierwszego z trzech nowych modeli samochodów osobowych dla marek grupy. Przygotowania już się rozpoczęły. Jak zapowiadają przedstawiciele FCA, zapowiadane samochody należeć będą do firm Jeep, Fiat oraz Alfa Romeo. Wyróżniać je będzie zupełnie nowa płyta podwoziowa oraz zaawansowana technika, co przejawiać się ma w nowoczesnych systemach napędowych, w tym w pełni elektrycznych.

Zobacz: Fiat jest już od 100 lat w Polsce! Oto jego historia!

Ma to wyróżnić te modele na tle klasowych rywali i umożliwić dalszy rozwój marek FCA oraz skuteczne konkurowanie na najbardziej wymagających rynkach na świecie. Ogłoszenie inwestycji FCA w fabryce w Tychach zostało przypieczętowane symbolicznym przekazaniem decyzji o przyznaniu pomocy publicznej dla Grupy FCA przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE). Dokumenty z rąk prezesa KSSE, dr. Janusza Michałka przyjął członek zarządu FCA Poland, dyrektor finansowy Sławomir Bekier. Przyznane wsparcie dotyczy stworzenia korzystnych warunków realizacji planowanej inwestycji poprzez zapewnienie FCA możliwości skorzystania z ulg podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności