REKLAMA

Kupili Lamborghini i Porsche za pieniądze na walkę z COVID19

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 19 listopada 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Oszuści ukradli pieniądze przeznaczone dla firm dotkniętych przez koronawirusa i kupli sobie m.in. drogie samochody sportowe. Amerykański Departament Sprawiedliwości zatrzymał 7 osób, które wyłudziły od Państwa aż 16 milionów dolarów w ramach amerykańskiej tarczy dla firm.

Na całym świecie Państwa, które zdecydowały się zamknąć gospodarki z uwagi na panikę wywołaną koronawirusem, wprowadziły systemy socjalne, mające przestransferować pieniądze z podatków na rzecz firm dotkniętych decyzjami rządów. W Stanach Zjednoczonych znaleźli się tacy, którzy postanowili przeznaczyć te środki na „nieco” inne cele. Siedmiu mężczyznom z Teksasu i Illinois postawiono zarzuty zdefraudowania 16 mln dolarów z funduszy pomocowych dla małych firm na czas epidemii koronawirusa. Uzyskane w ten sposób pieniądze postanowili oni przeznaczyć m.in. na zakup samochodów Lamborghini i Porsche.

Ukradli dotacje dla firm upadających przez COVID

Zarzuty oszustwa postawił Departament Sprawiedliwości. Jeden z mężczyzn jest oskarżony o trzy przypadki prania pieniędzy. W ramach federalnego programu, mającego na celu zapewnienie funduszy małym firmom dotkniętym pandemią koronawirusa, oskarżeni złożyli co najmniej 80 fałszywych wniosków.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera 

W ten sposób – według resortu sprawiedliwości – uzyskali około 16 mln dolarów, które wydali na dobra luksusowe, w tym samochody Lamborghini i Porsche. Jednak jak udało się nam ustalić, nie były to nowe auta. Włoski supersamochód miał już 7 lat. Niestety, federalni nie podają jakie dokładnie były to modele. Ale władze podały dokładne dane zatrzymanych osób, wśród których większość to obcokrajowcy:

  1. Amil Aqeel, 52, Houston
  2. Pardeep Basra, 51, Houston
  3. Rifat Bajwa, 51, Richmond, Texas
  4. Mayer Misak, 40, Cypress, Texas
  5. Mauricio Navia, 41, Katy, Texas
  6. Richard Reuth, 57, Spring Texas
  7. Siddiq Azeemuddin, 41, Naperville, Illinois

Na czym polegał przekręt? Po prostu oszuści przy wnioskach fałszowali „liczbę pracowników i średnich miesięcznych wydatków na wynagrodzenia w przedsiębiorstwach”. Dołączali też nieprawdziwe dane bankowe i formularze podatkowe. Swojej frustracji nie krył prokurator z Teksasu Ryan K. Patrick, mówiąc:

Niektórzy oszuści tworzą najbardziej skomplikowane schematy kradzieży pieniędzy podatników. Wyobraźmy sobie, jak wydajni mogliby być, gdyby swoją kreatywność i wysiłek poświęcili na szlachetną i pożyteczną pracę

Setki fałszywych wypłat zostało zrealizowanych przez fałszywych pracowników – w tym 86-letnią matkę Aqueel – w firmie zajmującej się realizacją czeków, której właścicielem jest jeden z oskarżonych. Zgodnie z prawem, samochody marki Lamborghini i Porsche, które zakupiono za nielegalnie uzyskane fundusze, zostały przejęte przez urzędników.

Zobacz: Porsche przejmuje kontrolę nad Lamborghini!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności