REKLAMA

Toyota wyposaży swoje auta elektryczne w baterie LG

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 17 listopada 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota podpisała umowę z LG Energy Solution na dostarczanie baterii do swoich samochodów elektrycznych o rocznej pojemności 20 GWh. Akumulatory  trafią do nowych modeli Toyoty produkowanych w USA, a produkcja baterii rozpocznie się w 2025 roku.

Toyota planuje wprowadzić 30 nowych samochodów z napędem elektrycznym w ciągu najbliższych siedmiu lat, dążąc do redukcji emisji CO2. Firma zamierza sprzedać około 3,5 miliona pojazdów bez emisji do 2030 roku. W tym celu inwestuje w nowe technologie, metody produkcji i nawiązuje strategiczne partnerstwa.

LG dostawcą akumulatorów dla Toyoty

Zgodnie z umową, LG Energy Solution będzie dostarczać od 2025 roku baterie litowo-jonowe o pojemności 20 GWh rocznie. Moduły będą produkowane w zakładach w Michigan oparte na ogniwać zawierających nikiel, kobalt, mangan i aluminium (NCMA). Na rozbudowę linii produkcyjnych dedykowanych Toyocie przeznaczono 2,85 miliarda euro. Gotowe moduły trafią do fabryki Toyoty w Kentucky, gdzie będą montowane w nowych modelach samochodów elektrycznych japońskiej marki.

Zobacz: Nysa będzie produkować materiały do akumulatorów elektryków

Prezes i Dyrektor Generalny Toyota Motor North America, Tetsuo Ogawa, podkreślił znaczenie stałych dostaw baterii litowo-jonowych dla redukcji emisji CO2. Ogłosił również pozytywne nastawienie do budowania długoterminowych relacji partnerskich z LG Energy Solution. Umowa łączy doświadczenie LG Energy Solution w produkcji akumulatorów z technologią Toyoty. Obe firmy dążą do stosowania jak najwydajniejszych baterii w samochodach elektrycznych i stosują innowacyjne rozwiązania. LG Energy Solution skupia się na ciągłym ulepszaniu bezpieczeństwa swoich baterii NCMA, zwłaszcza pod kątem zarządzania ciepłem.

Ponad 30 lat doświadczenia w produkcji akumulatorów

Dyrektor Generalny LG Energy Solution, Youngsoo Kwon, wyraził zadowolenie z faktu, że Toyota, lider globalnej sprzedaży samochodów, stała się klientem firmy. Zapewnił, że na podstawie 30-letniego doświadczenia w produkcji akumulatorów litowo-jonowych, LG Energy Solution wesprze rozwój gamy samochodów elektrycznych Toyoty. Dodał również, że dzięki umowie firma zwiększy produkcję w Ameryce Północnej, przyspieszając tym samym elektryfikację regionu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności