Które marki samochodowe mają najwierniejszych klientów?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 24 lipca 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Których marek samochodowych kierowcy nie chcą zmieniać na inne? Jacy kierowcy są wierni swej marce i najrzadziej ją zmieniają na inną? Analizując amerykański rynek samochodowy można wyciągnąć dość ciekawe wnioski. Pamiętać należy jednak o tym, że klient z USA ma nieco inne preferencje przy wyborze auta niż jego kolega z Europy.

Jeden z czołowych graczy na amerykańskim rynku samochodów używanych pokusił się o wykonanie analizy, mającej na celu zbadać wierność klientów danej marce aut. Sieć autokomisów CarMAX, bo o niej mowa, ma na terenie USA aż 175 komisów, w których sprzedaje używane auta prawie wszystkich marek samochodowych. Na podstawie zebranych za ubiegły rok danych, analitycy firmy wyciągnęli bardzo interesujące wnioski. Po przebadaniu wszystkich dokonanych transakcji w 2017 roku, połączyli zakup samochodu z odsprzedażą poprzedniego auta, i porównali marki oraz modele sprzedanego i nabytego pojazdu.

Której marce aut klienci są najbardziej wierni?

Jak się okazało, największą lojalnością posiadaczy samochodów cieszą się w Stanach Zjednoczonych samochody marki Lexus! Okazało się, że aż 30,4 proc. właścicieli zakupionych Lexusów wcześniej też jeździło Lexusem. To wynik o ponad połowę wyższy od średniej, wynoszącej 19,4 proc.

Lexus RC F z silnikiem V8 o mocy 477 KM!

Na drugim miejscu wierności marce znalazł się Mercedes, a na trzecim – bliski amerykańskim sercom Ford. Wysoką, piątą pozycję zajęła Toyota. Na ostatnim, 29. miejscu ulokował się Volkswagen, na co zapewne istotny wpływ miała wciąż dobrze pamiętana w USA „dieselgate” sprzed kilku lat.

Jakiego modelu auta kierowcy nie chcą zmieniać na inny?

Czołówkę zestawienia modeli podzieliły między siebie samochody, które w USA są symbolami swoich segmentów. Na pierwszym miejscu znalazł się legendarny, sportowy Chevrolet Corvette, któremu wiernych pozostało aż 30,7%. Drugie miejsce na podium zajął SUV Lexus RX (23,1%), a trzecie pickup Dodge RAM (22,1%). Na czwartej pozycji uplasował się popularny za oceanem sedan Lexus ES, który właśnie debiutuje też na rynkach europejskich (20,1%).

Zobacz: Lexus ES – następca GS klonem Toyoty Camry!

Chevrolet Corvette C7

Co ciekawe, analitycy z CarMAX zauważyli także ciekawą prawidłowość dotyczącą nadwozia. Przy swoim wyborze najchętniej pozostawali właściciele pięciodrzwiowych SUV-ów (61 proc.), czterodrzwiowych sedanów (47,5 proc.) i czterodrzwiowych pickupów (31 proc.). Najbardziej skłonni do zmiany byli posiadacze trzydrzwiowych hatchbacków – zaledwie 5,9 proc. z nich kupowało samochód z takim samym nadwoziem, jak poprzednie. To można tłumaczyć faktem, iż tego rodzaju pojazdy są często pierwszym autem, które staje się zbyt ciasne po powiększeniu rodziny.

Zobacz: Chevrolet Corvette ZR1 – porażająca moc i osiągi!

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KocurekAudiPany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kocurek
Gość
Kocurek

Yaris RS forever xD

AudiPany
Gość
AudiPany

Tylko audi. Wierny od 12 lat

Aktualności