REKLAMA

Których samochodów kierowcy nie chcą sprzedawać?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 16 stycznia 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Samochody których marek są najrzadziej odsprzedawane na rynku? Których aut kierowcy nie chcą sprzedawać? Użytkownicy jakich samochodów najdłużej jeżdżą jednym autem? Odpowiedzi na te pytania poszukiwał jeden z amerykańskich portali motoryzacyjnych.

Znane powiedzenie mówi, że „każdy Żyd swój towar chwali”. Nie inaczej jest w przypadku właścicieli samochodów. Wielu z nich nie potrafi szczerze opowiedzieć o rzeczywistych kosztach i problemach związanych z eksploatacją własnego auta. Kłamstwa na temat rzeczywistych osiągów ich samochodów, bezawaryjności czy rzeczywistych kosztach eksploatacji to dla nich chleb powszedni. Czemu to robią? By móc wypaść jak najlepiej przed kolegami, znajomymi czy rodziną. Jednak prawdziwą miarą solidności auta czy przyjemności z jazdy jakie daje ono swojemu właścicielowi, może być czas na jaki właściciel „wiąże się” ze swoim pojazdem. Im dłużej go nie sprzedaje, tym większe jest prawdopodobieństwo, że auto dobrze się wywiązuje ze swojej roli.

Zobacz: Ford Mustang najchętniej kupowanym autem sportowym w Polsce!

Portal iSeeCars.com, który co roku bada rynek samochodów używanych w Stanach Zjednoczonych, postanowił sprawdzić, samochody których marek są najrzadziej odsprzedawane. Przyjęte założenia badania były następujące:

  1. sprzedawany samochód musiał mieć co najmniej 10 lat
  2. odsprzedawany pojazd musiał pochodzić od pierwszego właściciela.

Badanie przeprowadzane było na rynku amerykańskim, ale jego wyniki okazały się dość zaskakujące. Okazało się bowiem, że to japońskie a nie amerykańskie koncerny wyprodukowały najwięcej samochodów posiadanych przez Amerykanów przez co najmniej 10 lat od zakupu. Na liście Top 10 są także dwie marki z Korei i tylko jedna pochodząca ze Stanów Zjednoczonym (GMC).

Miejsce Marka Udział procentowy pierwszych właścicieli w ogólnej liczbie sprzedających Porównanie do średniej
1 Toyota 22.2% 1.7x
2 Honda 20.2% 1.6x
3 Subaru 19.1% 1.5x
4 Acura 17.8% 1.4x
5 Hyundai 17.4% 1.4x
6 Lexus 16.5% 1.3x
7 Kia 15.1% 1.2x
8 Mazda 14.2% 1.1x
9 Nissan 13.5% 1.0x
10 GMC 13.0% 1.0x
Średnia dla wszystkich badanych samochodów 12.9%

Zobacz: Ten Szwed ma 97 lat i właśnie kupił sobie Forda Mustanga z silnikiem V8!

W najnowszej edycji rankingu analitycy portalu przebadali ponad 2,5 miliona samochodów wyprodukowanych w latach 1981-2006, które zostały sprzedane w 2016 roku. Zestawienie przedstawia wyraźną dominację azjatyckich konstrukcji. Potwierdzać może to zatem opinię, że auta te należą do konstrukcji trwałych, z których nabywcy są raczej zadowoleni. Trudno bowiem przypuszczać, by ktoś celowo męczył się z jednym autem przez 10 czy więcej lat.

Zobacz: Wyniki sprzedaży sportowych samochodów Audi RS w Polsce

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności