REKLAMA

Valtteri Bottas i jego świeżo zakupiona Alfa Romeo Giulia GTAm!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 13 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Valtteri Bottas odebrał swoją Alfę Romeo Giulię GTAm. Na uroczystym przekazaniu auta kierowcy F1, nie zabrakło przedstawicieli Alfy Romeo oraz jej zespołu fabrycznego z Formuły 1.

Zespół Alfa Romeo przywitał kierowcę Formuły 1, Valtteriego Bottasa, w salonie Stellantis &You w Turynie, aby przekazać mu jego Alfę Romeo Giulia GTAm, którą fiński mistrz F1 zakupił w charakterystycznym czerwonym kolorze Alfy Romeo. Wraz z nabyciem jednego z 500 egzemplarzy Giulii GTA, najmocniejszego samochodu, jaki kiedykolwiek został stworzony przez włoską markę, Valtteri Bottas stał się pełnoprawnym członkiem „Plemienia” pasjonatów Alfy Romeo.

Valtteri Bottas i jego Giulia GTAm

Na uroczystości przekazania samochodu fińskiemu kierowcy obecni byli wszyscy najwyżsi przedstawiciele marki: Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny Alfy Romeo, Cristiano Fiorio, dyrektor Formuły 1 AR, Alejandro Mesonero-Romanos, dyrektor działu projektowego Alfy Romeo oraz Eligio Catarinella, dyrektor ds. globalnego marketingu i komunikacji. Następnie kierowcę powitano w Centro Stile i w siedzibie głównej marki Alfa Romeo. Cały zespół świętował razem z nim moment, który wykracza daleko poza zwykły zakup samochodu Alfa Romeo. Marzenie kierowcy, by stać się właścicielem „legendarnego samochodu”, jest wyrazem jego osobistego zjednoczenia z marką, z którą kierowca podziela ideały i wartości. To powód do dumy dla tych, którzy od 1910 roku czynią szlachetny włoski sportowy styl fundamentalną wartością marki.

Valtteri Bottas i jego nowa Alfa Romeo Giuila GTAm

Podczas spotkania Valtteri i zespół mieli również okazję omówić nadchodzące projekty, w które kierowca jest osobiście zaangażowany. Cristiano Fiorio, dyrektor Formuły 1 Alfa Romeo, powiedział:

To szczególny moment dla Alfy Romeo. Valtteri Bottas jest świetnym profesjonalistą, zwycięzcą, czego dowodem jest jego długa kariera w Formule 1, na którą składa się 10 wygranych mistrzostw Grand Prix. Jego chęć dołączenia do wąskiego i ekskluzywnego grona właścicieli Giulii GTA napawa nas dumą. W świecie biznesu, w którym często kierujemy się zobowiązaniami kontraktowymi, dziś świętujemy coś innego: Valtteri pokazał nam, że czasem to pasja kieruje naszymi wyborami. Witamy Valtteriego w samym sercu naszego „Plemienia”.

Valtteri Bottas, kierowca Alfa Romeo Formuły 1, powiedział:

Niewątpliwie przez całe życie jestem pasjonatem motoryzacji. Przede wszystkim jednak kocham markę Alfa Romeo. To dla mnie zaszczyt być ambasadorem marki, a teraz stać się klientem, właścicielem jednej z 500 Giulii GTA. Jest to samochód doskonały pod względem technicznym, stworzony we współpracy z Sauber Engineering, w którym wykorzystano doświadczenie i wiedzę techniczną zdobytą bezpośrednio w Formule 1, ale dla nas, pasjonatów samochodów i sportów motorowych, to coś o wiele więcej. Wskrzesza jedną z legend sportów motorowych, Giulię GTA z 1965 roku, i doskonale uosabia DNA marki, zamiłowanie do sportów motorowych, przyjemność z jazdy oraz wyjątkowy i niepowtarzalny urok stylistyczny.

Alfa Romeo Giulia GTAm to ekstremalna wersja modelu Giulia Quadrifoglio, którą Włosi stworzyli zgodnie z przepisami ponad półwiecznej tradycji. Skrót GTA oznacza „Gran Turismo Alleggerita” i po raz pierwszy pojawił się w 1965 roku wraz z modelem Giulia Sprint GTA – specjalną wersją stworzoną na bazie odmiany Sprint GT. Natomiast GTAm, czyli Gran Turismo Alergerita modificata to jeszcze bardziej zmodyfikowana odmiana, stworzona przede wszystkim z myślą o torze wyścigowym, chociaż posiada homologację drogową. Samochód wyposażony jest w dwa fotele kubełkowe z pasami szelkowymi oraz potężny pakiet aerodynamiczny Sauber Aerokit zapewniający dwukrotnie mocniejszy docisk aerodynamiczny w porównaniu z Giulią GTA i trzykrotnie wyższy w zestawieniu z Giulią Quadrifoglio.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności