REKLAMA

Wyścigi dla właścicieli aut Alpine? Rusza drugi sezon Alpine Challenge 2024!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 12 lutego 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Klienci Alpine Pietrzak mają zapewnioną dawkę emocji w nadchodzącym sezonie. Już od 6 kwietnia rozpocznie się pierwsza runda Alpine Challenge 2024 na słowackim torze Slovakia Ring. To wyjątkowa seria wyścigowa dla właścicieli samochodów Alpine, która po udanym debiucie w poprzednim roku, teraz wraca z jeszcze większym rozmachem. I co najważniejsze, są to wyścigi także dla amatorów!

Kierowcy, którzy decydują się na samochody Alpine, to nietuzinkowe osoby. Samochody traktują jak pasję, a oczekują od nich nie tylko efektownego wyglądu i wygody, ale przede wszystkim sportowego charakteru. I tym kipi nowe Alpine A110, który jest sportowym coupe, mającym jednak dawać też ponadprzeciętnie dobry komfort w jeździe na co dzień. Ale przede wszystkaim jest to auto do czerpania przyjemności z jazdy po torze. Wiem, bo prywatnie miałem już okazję sprawdzić Alpine A110S na torze w Modlinie i dość podtrzymuje opinie, że to najlepsze auto do takiej jazdy w swojej klasie. I właśnie dla takich motoryzacyjnych pasjonatów z Polski, Alpine stworzyło specjalną serię wyścigową.

Alpine Challenge Polska 2024

Seria Alpine Challenge obejmuje 9 wydarzeń, 7 rund oraz jedną rundę specjalną. Jest to okazja dla pasjonatów marki Alpine do rywalizacji na torze i wspólnego dzielenia się swoją miłością do sportowych samochodów. Organizatorzy zadbali o to, aby serie były dostępne dla szerokiego grona kierowców, nie wymagając od uczestników licencji wyścigowej.

Zobacz: Alpine A110 przeszło lifting! Większa moc, lepsze osiągi i pakiet aero!

Tegoroczne wydarzenie obejmie trasy w 7 krajach europejskich, a jedną z atrakcji będzie wyjazd na track day na torze Formuły 1 Spa Francorchamps w Belgii. Dla fanów Alpine to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach, wymiany doświadczeń i zdobywania nowych umiejętności.

KALENDARZ ALPINE CHALLENGE 2024

  1. R1 6.04 – Slovakia Ring (SK)
  2. R2 24.05 – Balaton Park (HU)
  3. R3 22.06 – Lausitzring (DE)
  4. R4 28.07 – Silesia Ring (PL)
  5. R5 24.08 – Autodrom Brno (CZ)
  6. R6 19.09 – Slovakia Ring (SK)
  7. R7 5.10 – Autodrom Most (CZ)
  8. Extra Runda 3.06 – Bilster Berg (DE) + Track Day 5.06 – Spa Francorchamps (BE)

Kluczową zmianą w klasyfikacji Alpine Challenge jest podział na samochody klasy STOCK dla aut seryjnych i PERFORMANCE dla aut zmodyfikowanych, co ma zwiększyć atrakcyjność wyścigów. Organizatorzy wymagają, aby uczestnicy mieli ukończone 18 lat, posiadali prawo jazdy kategorii B oraz stosowali kask dopuszczony do użytku w motorsporcie. Partnerami tegorocznej edycji Alpine Challenge powered by Alpine Pietrzak jest również uznany producent olejów silnikowych – ELF. To wszystko zapowiada intensywny sezon pełen emocji i rywalizacji na torze dla wszystkich fanów marki Alpine.

Zobacz: Alpine A110S – przeprowadziliśmy jego test na torze w trakcie Alpine Experience

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności