REKLAMA

Toyota zwiększa pulę sprzedażową modelu GR Yaris w Polsce!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 24 czerwca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota GR Yaris będzie dostępna w sprzedaży do 2022 roku. Dodatkowo polski oddział Toyoty zwiększy liczbę aut, które będą mogły zostać sprzedane w Polsce.

Choć GR Yaris to model o limitowanej liczbie egzemplarzy, kierowcy na całym świecie nie przestają dopytywać się o możliwość jego zakupu, a kolejne partie docierające do poszczególnych dystrybutorów rozchodzą się błyskawicznie. W związku z tym Toyota Motor Corporation podjęła decyzję o przedłużeniu jego dostępności do końca 2022 roku, przy aprobacie twórcy serii GR, prezydenta Akio Toyody. Polska jest jednym z rynków, na których GR Yaris odniósł spory sukces, dlatego polscy klienci również będą mieli jeszcze okazję kupić ten samochód.

Toyota sprzeda w Polsce więcej GR Yarisów

Początkowo na nasz rynek Toyota przeznaczyła 305 egzemplarzy. Przedsprzedaż GR Yarisa w Polsce rozpoczęła się 4 maja 2020 roku, a do uruchomienia produkcji 24 października 2020 roku polscy klienci zamówili 187 egzemplarzy, czyli ponad 60% pierwszej puli – bez obejrzenia auta na żywo czy jazdy próbnej.

Zobacz: Nowa Toyota GR Yaris jak WRC do jazdy na co dzień!

Dobre wyniki sprzedażowe GR Yarisa na polskim rynku sprawiły, że Toyota Motor Poland jeszcze w 2020 roku zamówiła dodatkowo ponad 100 egzemplarzy, a w lutym 2021 roku potwierdziła kolejne ponad 300 aut, na które zebrała zamówienia w ciągu dwóch dni. Łącznie polscy kierowcy kupili lub zarezerwowali wszystkie 752 egzemplarze GR Yarisa, które do tej pory zostały przeznaczone do sprzedaży w naszym kraju. Teraz polskie salony marki rozpoczynają przyjmowanie zamówień na kolejne auta. A jak wypada sprzedaż GR Yarisa na tle innych hot hatchy w Polsce? Zobaczcie poniższy raport:

Zobacz: Najlepiej sprzedające się hot hatche w Polsce! MEGA Raport 2020!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności