REKLAMA

Utalentowani kierowcy z Orlen Team jadą na GP Formuły 1!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 25 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Młodzi i utalentowani kierowcy z Akademii ORLEN Team najbliższy weekend spędzą z zespołem Scuderia AlphaTauri na torze Zandvoord podczas wyścigu Formuły 1. Będą mieli okazją przyjrzeć się pracy fabrycznego zespołu oraz poznać kierowców i ich przygotowania do zawodów. To także szansa dla nich na zdobycie nowych kontaktów.

Młodzi i utalentowani kierowcy ORLEN Teamu będą obecni w padoku Formuły 1 podczas nadchodzącego Grand Prix Holandii. Korzystając z zaproszenia partnera Orlenu, zespołu Scuderia AlphaTauri, będą mieli okazję na żywo śledzić start kierowców Yukiego Tsunody oraz Daniela Ricciardo, a także obserwować pracę ich mechaników i inżynierów. Polski koncern paliwowy od początku tego roku jest partnerem AlphaTauri, rywalizującego w najważniejszej serii wyścigowej na świecie.

Logo ORLEN jest widoczne na bolidzie m.in. na tylnym skrzydle, nosie oraz obręczy HALO, a kierowcy zespołu aktywnie uczestniczą w działaniach marketingowych koncernu. W maju brali udział w biznesowo-technologicznej konferencji Impact, która odbyła się w Poznaniu.

Akademia ORLEN Team

Akademia ORLEN Team działa już od dziesięciu lat jako przestrzeń wspierająca finansowo najzdolniejszych młodych zawodników motorsportu. Pierwszymi beneficjentami programu byli m.in. Maciej Giemza oraz Jakub Przygoński, którzy wielokrotnie reprezentowali ORLEN Team podczas słynnego Rajdu Dakar. Dzięki współpracy z ORLEN na międzynarodowych torach rywalizowali tacy kierowcy jak Maciej Gładysz, Karol Kręt, Mateusz Kaprzyk, Tymoteusz Kucharczyk czy Kacper Sztuka. Wszyscy zaczynali swoją karierę od kartingu, a za sprawą strategicznego wsparcia koncernu osiągnęli sukcesy na arenie międzynarodowej.

Młodzi kierowcy Orlen Team, od lewej: Maciej Gładysz, Karol Kręt i Tymoteusz Kucharczyk

Przed wyjazdem do Holandii Kucharczyk, Gładysz i Kręt spotkali się z przedstawicielami mediów w siedzibie ORLEN w Warszawie, gdzie na ekspozycji znajduje się bolid Scuderia AlphaTauri. W strefie obsługi młodzi kierowcy będą mieć okazję na żywo obserwować pracę inżynierów i mechaników Scuderii AlphaTauri. Ponadto, będą mieli możliwość spotkania się z kierowcami zespołu – Yukim Tsunodą oraz Danielem Ricciardo, ośmiokrotnym zdobywcą Grand Prix Formuły 1.

Każdy kierowca startujący w kartingu marzy o tym, aby móc osobiście doświadczyć atmosfery Grand Prix Formuły 1. Wszyscy dążymy do tego, aby pewnego dnia samemu wystartować w tej serii, więc ta okazja z pewnością stanowi niezapomniane przeżycie”

– mówi Maciej Gładysz. 15-latek jest jednym z czołowych polskich zawodników na torach kartingowych i jako pierwszy Polak w historii wygrał prestiżowe FIA Karting Academy Trophy.

Jest to dla mnie niezwykła okazja. Chciałbym z bliska przyjrzeć się pracy mechaników oraz inżynierów zza kulis. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się mi w moich startach. Będę również miał sposobność zobaczenia, jak funkcjonuje strefa obsługi podczas weekendu wyścigowego, gdy na torze rywalizują różne serie. Podczas wydarzenia w Holandii odbędą się także wyścigi Porsche Mobil 1 Super Cup, co jest moim głównym celem w przyszłości

– mówi Karol Kręt. Obecny mistrz Polski w kartingu obecnie walczy indywidualnie oraz w wyścigach długodystansowych w ramach serii Porsche Sports Cup Deutschland.

Jestem ogromnie podekscytowany możliwością udziału w Grand Prix Holandii. Bycie obecnym w garażu Scuderii AlphaTauri, partnera ORLEN, będzie dla nas niezwykłym przeżyciem. Cieszę się na możliwość obserwacji najlepszych kierowców na świecie w akcji. To będzie ogromna motywacja dla naszej pracy i stawienia się w padoku jako zawodowi kierowcy w przyszłości

– mówi Tymoteusz. Orlen konsekwentnie poszerza swoje wpływy na arenie międzynarodowego handlu detalicznego oraz rozwija sieć stacji paliw. Poprzez przejęcie 266 stacji w Austrii, umożliwił swoim klientom dostęp do ponad 3400 placówek w 7 europejskich krajach. W tym procesie istotną rolę odgrywa strategia rebrandingu koncernu, a ciekawym aspektem jest współpraca z zespołem Formuły 1 Scuderia AlphaTauri. Jego zaangażowanie w F1 stwarza skuteczną platformę dla działań marketingowych na skalę międzynarodową.

Działania w obszarze motorsportu stanowią istotną część naszej strategii, zwłaszcza wsparcie dla utalentowanych młodych kierowców i motocyklistów. Orlen stawia sobie za cel umożliwienie im rozwijania umiejętności i zdobywania doświadczenia na torach na całym świecie. W przyszłości ci młodzi sportowcy mogą dołączyć do czołowych zespołów w renomowanych seriach wyścigowych, reprezentując Polskę z dumą.

Zobacz: Rusza szkoła doskonalenia techniki jazdy „Akademia Alpine”

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności