REKLAMA

Wolny wygrywa pierwszy wyścig Toyota GT Series!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 27 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Tor Łódź był areną walki, na której odbyła się pierwsza runda wyścigów Toyota GT Series. Fani i użytkownicy sportowych samochodów Toyota GT86 i Subaru BRZ rywalizowali ze sobą w ostatnią niedzielę. Jak przekonują organizatorzy zawodów, to największy cykl tego typu w Europie. Zwycięzcą pierwszej rundy został Wojciech Wolny w Toyocie GT86.

Zawody na Torze Łódź rozpoczęły poranne kwalifikacje, które na późniejszym etapie pozwoliły podzielić zawodników na klasy wg ich szybkości. Celem tego zabiegu jest poprawa bezpieczeństwa z uwagi na różnice w umiejętnościach kierowców. Tym samym pozytywnie wpływa to na samą rywalizację i przyjemność z jazdy. Kierowcy rywalizowali między sobą w 3 kategoriach: Time Attack, czyli najlepszy czas jednego okrążenia, Race – suma 8 najszybszych okrążeń, i walka drużynowa, która toczyła się pomiędzy 2 grupami: North i South.

Moc to nie wszystko, liczą się umiejętności

Wyścigi dla amatorów pokazały przy okazji, że dobry sprzęt nie zastąpi umiejętności. W klasyfikacji generalnej 2 pierwsze miejsca podium zajęły auta z klasy stock+, czyli takie, które mają seryjny silnik bez modyfikacji (turbo czy kompresora). Organizatorów cieszy przy tym fakt, że przy tak zróżnicowanym poziomie kierowców i aut, całe zawody przebiegły bez jakichkolwiek incydentów. Najszybszy czas okrążenia na torze uzyskał Wojciech Wolny w Toyocie GT86 i to on zgarnął główną nagrodę, tuż za nim uplasował się Yoshua Ono (GT86) oraz Szymon Fituch (GT86).

Lokaty w poszczególnych klasach i kategoriach kształtowały się następująco:

Kategoria race (suma najlepszych 8 okrążeni):

  1. Klasa stock: Maciej Fotek, Jędrzej Kalinowski, Karol Wuwer
  2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Grzegorz Kuźnik
  3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki

Kategoria time attack (najszybsze okrążenie):

  1. Klasa stock: Maciej Fotek, Mateusz Michalak, Jędrzej Kalinowski
  2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Piotr Gottfried
  3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki

Kolejna edycja już 4 czerwca na Torze Kielce. Szczegóły na: www.seriagt.pl.

O Toyota GT Series

Cykl amatorskich zawodów motosportowych, podczas których właściciele samochodów Toyota GT86 oraz Subaru BRZ rywalizują o nagrody w 3 kategoriach: Stock, Stock+ oraz Super Stock. Zawody organizowane są w różnych miejscach w Polsce, a na pierwszych z nich w Łodzi pojawi się rekordowa w skali Europy liczba 30 aut. Organizatorem Toyota GT Series jest pasjonat i właściciel GT86 – Yoshua Ono.

Zobacz: Toyota GT Series Polska – nowe wyścigi dla amatorów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności