REKLAMA

Toyota GT Series Polska – nowe wyścigi dla amatorów!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 21 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wyścigi dla właścicieli Subaru BRZ i Toyot GT86 w Polsce? Tak, rusza nowy puchar dla amatorów. Wymagania nieduże, podział na klasy i znane tory wyścigowe z Polski. A do tego formuła Time Attack, Race albo Team Battle.

Już 25 kwietnia na Torze Łódź rozegrany zostanie pierwszy wyścig dla kierowców amatorów z serii Toyota GT Series Polska. Na starcie będzie ponad 30 samochodów w tym tylko i wyłącznie dwa modele – Toyota GT86 i Subaru BRZ. Nowa seria zawodów sportowych to ukłon w stronę tych wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą i stale je udoskonalać.

Toyota GT Series Polska – wymagania, rundy i tory

Cykl amatorskich wyścigów samochodowych Toyota GT Series adresowany jest do właścicieli Toyot GT86 i Subaru BRZ. W serii weźmie udział 30 zawodników podzielonych na 3 klasy, którzy będą rywalizować w formułach Time Attack, Race  albo Team Battle. Cykl przewiduje 4 rundy, które rozegrane zostaną na kilku torach wyścigowych. Pierwsza runda rozegrana zostanie na Torze Łódź, kolejne imprezy planowane są na Torze Kielce (4 czerwca), Autodromie Jastrząb (31 lipca), a finał powróci 31 października w wielkim stylu ponownie do Łodzi.

Toyota GT Series to formuła, która przewiduje podział na 3 klasy samochodów: Stock (opony o szerokości 215mm), Stock+ (opony o szerokości 225mm-335mm) oraz Super Stock, gdzie zgłaszać się mogą auta ze zwiększoną mocą (turbo, kompresor, bądź swap). Uczestnicy rywalizować będą o nagrody i puchary w 3 kategoriach: Race (suma 8 najlepszych okrążeni), Time Attack (czas najlepszego ogłoszenia) oraz Team Battle, gdzie punkty zbierane są drużynowo.

Zobacz: Nowa Toyota GR 86 dla purystów! Większy silnik, lepsze osiągi i wyższa moc!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności