REKLAMA

Nissan przyspiesza elektryfikację swojej gamy samochodowej

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 2 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nissan szybciej wprowadzi kolejne samochody elektryczne i hybrydowe niż dotąd zakładał. Łącznie do 2030 roku mają pojawić się 23 zelektryfikowane modele, z czego aż 15 będzie elektrykami. Skąd taki pośpiech?

Nissan Ambition 2030 to długofalowa wizja marki, która zakłada rozszerzanie możliwości społeczeństwa w zakresie mobilności. W ramach tej strategii firma chce dostarczać doświadczenia, które poprawiają poczucie pewności i wywołują emocje oraz ułatwiają zacieśnianie więzi międzyludzkich i społecznych. Nissan planuje także wprowadzenie nowych inicjatyw w ramach swojej strategii elektryfikacji. Firma będzie kontynuowała działania mające na celu zwiększenie dostępności samochodów elektrycznych i z napędem e-POWER na różnych rynkach, poprawę konkurencyjności w zakresie rozwoju i produkcji na skalę globalną oraz przyspieszenie realizacji celów określonych w programie Nissan Ambition 2030.

Nowe elektryczne i hybrydowe Nissany

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów i otoczenia biznesowego, Nissan zdecydował się przyspieszyć tempo elektryfikacji swojej oferty. W ramach strategii Nissan Ambition 2030 firma zapowiedziała premiery 23 zelektryfikowanych pojazdów do 2030 roku, w tym 15 modeli w pełni elektrycznych. Do roku obrotowego 2030 ma pojawić się aż 27 nowych zelektryfikowanych modeli, w tym 19 w pełni elektrycznych. Celem jest zwiększenie udziału pojazdów zelektryfikowanych w miksie sprzedażowym marek Nissan i INFINITI do ponad 55% w skali globalnej.

Do 2030 roku pojawi się aż 15 nowych modeli Nissan zasilanych tylko energią elektryczną. 

Prognozy Nissana na rok 2026 dotyczące udziału samochodów zelektryfikowanych w sprzedaży na największych rynkach przedstawiają się następująco: 98% w Europie, 58% w Japonii, 35% w Chinach i ponad 40% w Stanach Zjednoczonych tylko dla samochodów elektrycznych. Nissan planuje także wprowadzenie nowych samochodów zaprojektowanych specjalnie dla klientów z rynku chińskiego oraz kontynuowanie realizacji planu elektryfikacji w Europie i zacieśnianie współpracy w ramach Aliansu.

Zobacz: Nissan Ariya w Kołobrzegu czyli pierwsza jazda nowym elektrykiem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności