REKLAMA

Sportowe Fordy sprzedają się jak świeże bułeczki!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 15 października 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sprzedaż sportowych modeli Forda w Europie wzrosła w 2016 roku o 98 procent! To niesamowite biorąc poda uwagę fakt, że dane uwzględniają okres jedynie od stycznia do sierpnia! Które modele Forda sprzedają się najlepiej? W czym tkwi sekret oddziału Ford Performance?

Ford Performance może mówić o ogromnym sukcesie. Sportowe modele Forda schodzą na pniu! Poza Mustangiem bijącym wszelkie rekordy w Europie, na Starym kontynencie świetnie sprzedają się Fiesty i Focusy ST! W rezultacie do końca sierpnia 2016 roku sprzedaż samochodów Forda o wysokich osiągach wzrosła na naszym kontynencie niemal dwukrotnie w porównaniu do całego 2015 roku. W okresie tym nabywców znalazło bowiem blisko 31 000 takich aut co oznacza 98 procentowy wzrost!

Zobacz: Ford Mustang najlepiej sprzedającym się autem sportowym w Niemczech!

W tym roku Ford zamierza sprzedać ponad 200 000 samochodów o wysokich osiągach na całym świecie, włączając w to takie modele jak Mustang, Focus RS, Focus ST i Fiesta ST – blisko trzykrotnie więcej niż zaledwie trzy lata temu. Młodsi i zamożniejsi nabywcy samochodów wybierają Forda ze względu na coraz bogatszą ofertę pojazdów o wysokich osiągach – w szczególności samochodów osobowych – które spełniają ich potrzeby transportowe, zapewniając jednocześnie dreszcz emocji.

“Ford nadal dąży do osiągnięcia miana lidera w segmencie samochodów o wysokich osiągach, o czym mogą świadczyć toczące się prace nad 12 nowymi modelami z tej kategorii, które mają zadebiutować przed końcem dekady”– powiedział Dave Pericak, dyrektor globalny Ford Performance.

Zaprezentowany niedawno Focus RS, w obecnej generacji dostępny po raz pierwszy globalnie, został wyprzedany we wszystkich regionach na całym świecie. Liczba zamówień od klientów w Europie przekroczyła już 8800 od momentu premiery.

Sprzedaż Forda Fiesty ST w Europie

Do tej pory Ford sprzedał ponad 38 000 egzemplarzy modelu Fiesta ST w Europie od momentu debiutu tego lidera segmentu hot hatchy w 2013 roku. Od początku bieżącego roku do końca sierpnia sprzedaż tego modelu wzrosła o 11 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku. Nowa, pięciodrzwiowa wersja Fiesty ST po raz pierwszy jest dostępna w Europie. Ponadto, Ford zaprezentował niedawno nową, 200-konną Fiestę ST200, która  – dostępną wyłącznie w wersji 3-drzwiowej – charakteryzującą się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,7 s.

Ford Fiesta ST200 Tor Łodź

Modelem tym miałem okazję jeździć na Torze Łódź, a pierwsze wrażenia opisałem w poniższym artykule:

Zobacz: Ford Fiesta ST200 – przetestowaliśmy ją na Torze Łódź!

Sprzedaż Forda Focusa ST i Forda Mustanga

Sprzedaż Focusa ST od początku bieżącego roku do końca sierpnia wzrosła o 21 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku. Sprzedaż Mustanga, najlepiej sprzedającego się sportowego coupe w 2015 roku, nadal wzrasta w Europie i w regionie Azji i Pacyfiku po okresie ograniczonej dostępności w ubiegłym roku. Liczba zamówień klientów w Europie przekroczyła 20 000 od momentu debiutu rynkowego w 2015 roku. Po równie dobrym wyniku w marcu, Mustang pokonał swoich rywali i został tym samym numerem 1. wśród najczęściej kupowanych samochodów sportowych w Niemczech w sierpniu według danych opublikowanych przez niemiecki Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego KBA (więcej na ten temat przeczytacie tutaj).

Ford Mustang GT 2015 droga drzewa

Tak wysokie wyniki sprzedażowe Mustanga wcale mnie dziwią. Miałem okazję przetestować ten model, a moje wrażenia z jazd testowych przeczytacie w poniższej recenzji:

Zobacz: Test Ford Mustang 5.0 V8 GT

Ford Mustang jest również zdecydowanym liderem w rankingu sprzedaży samochodów sportowych wśród wszystkich marek popularnych oraz luksusowych oferujących tego typu auta w Polsce. Według bazy danych CEPiK, w okresie od stycznia do września tego roku zarejestrowanych zostało 391 Mustangów. W USA zainteresowanie Mustangiem GT 350 oraz 350R jest tak duże, że cała produkcja tych modeli na rok modelowy 2017 została wyprzedana.

Zobacz: Shelby Mustang GT350R z najmocniejszym V8 w historii!

W odpowiedzi na wzrost popytu na samochody o wysokich osiągach, marka Ford Performance rozszerza swoje portfolio. Zupełnie nowy model F-150 Raptor zadebiutuje na rynku amerykańskim w czwartym kwartale bieżącego roku. Następnie trafi po raz pierwszy do oferty na rynku chińskim. Co więcej, ponad 6500 klientów wyraziło zainteresowanie zakupem jednego z pierwszych 500 egzemplarzy modelu Ford GT, których dostawy rozpoczną się pod koniec roku.

Ford GT 2017

Zobacz: Ford GT 2017 – mikroprocesory i potężne turbo

Niedawno Ford Performance zapowiedział, że Ford GT pozostanie w ofercie przez dwa dodatkowe lata produkcyjne, co oznacza, że to superauto z nadwoziem z włókna węglowego będzie produkowane łącznie przez cztery lata.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności