REKLAMA

Ford Mustang najlepiej sprzedającym się autem sportowym w Niemczech!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 16 września 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Mustang osiągnął najlepsze wyniki sprzedażowe w Niemczech w sierpniu 2016 roku wśród samochodów sportowych. Po raz drugi w tym roku zdominował niemiecki ranking najlepiej sprzedających się aut tej klasy. Czy to początek amerykańskiej inwazji na rynek niemieckich maszyn sportowych?

Samochody sportowe to kwintesencja motoryzacji. Oczarowują wyglądem, wspaniałymi osiągami oraz najwyższej klasy techniką zdolną zapanować nad mocarnymi silnika, które je napędzają. Najnowszy Ford Mustang Fastback, oznaczony symbolem S550, to niesamowity przedstawiciel tejże rasy aut. Wyraźnie udoskonalony względem poprzedników, udanie nawiązuje do wspaniałej historii jego protoplasty. Na dodatek oferowany jest za uczciwe pieniądze, przez co nawet w Polsce, to mocarne coupe z 5-litrowym silnikiem V8 można nabyć za mniej niż 180 tys. zł. Wszystko to sprawia, że przekonali się do niego nawet niemieccy klienci, którzy niezwykle silnie wspierają swoje narodowe produkty. Chyba nie ma drugiego kraju w UE, który tak mocno znacjonalizował handel detaliczny.

Zobacz: Test Ford Mustang 5.0 V8 GT

Mimo silnego przywiązania niemieckich obywateli do swoich rodzimych produktów, także i oni dali się ponieść czarowi amerykańskiej legendy motoryzacji. W sierpniu 2016 roku Ford Mustang był najczęściej kupowanym samochodem sportowym w Niemczech! I wcale nie powinno to nikogo dziwić, bowiem nowy Mustang to nie tylko maszyna kipiąca adrenaliną i emocjami. To wspaniałe auto do jazdy na co dzień, które zapewnia zaskakująco wysoki komfort jazdy.

Najlepiej sprzedające się samochody sportowe w Niemczech w 2016 roku
Model liczba sprzedanych egzemplarzy sierpień 2016 liczba sprzedanych egzemplarzy styczeń-sierpień 2016
Ford Mustang 439 4 168
Porsche 911 399 5 922
Audi TT 280 5 646
Mercedes SLK i SLC 272 2 780
Mercedes Klasy E Coupe 233 3 040
Porsche Boxster 117 2 187
Jaguar F-Type 97 996

Zobacz: Ford Mustang jako radiowóz Policji w Wielkiej Brytanii

W sierpniu sprzedano 439 egzemplarzy Forda Mustanga. Mimo że w innych miesiącach jego wyniki były lepsze, to jednak na tle konkurentów wypadł on najlepiej! Dla przykładu w kwietniu Niemcy kupili 693 sztuki tego auta, a w marcu rekordowe 780 egzemplarzy (w marcu Mustang także osiągnął najlepszy wynik sprzedażowy wśród samochodów sportowych). Trzeba jednak przyznać, że niemiecka konkurencja trzyma się niezwykle mocno na rodzimej ziemi. Audi TT w styczniu 2016 roku osiągnęło wynik na poziomie 1004 sprzedanych sztuk! Co ciekawe znacznie droższe od obu modeli Porsche 911 jest liderem w klasyfikacji najlepiej sprzedających się sportowych aut w 2016 roku. Od stycznia do sierpnia sprzedano w Niemczech 5922 egzemplarzy 911-stek !

Ford Mustang GT 2015 koń

Jeszcze ciekawiej na niemieckim rynku może zrobić, gdy zadebiutują na nim kolejne, jeszcze bardziej sportowe wersje Mustanga. Wśród nich wymienić warto chociażby Shelby Mustanga GT350R z najmocniejszym V8 w historii! W końcu wśród niemieckich aut można już odpuścić poszukiwania sportowego modelu z wolnossącym motorem V8. To jasno pokazuje, że mimo propagandy ekoterrorystów, nawet wśród rozsądnych Niemców nie brakuje entuzjastów prawdziwej, pełnej emocji motoryzacji! I chwała im za to! Za parę lat nie będę musiał daleko szukać dobrze utrzymanego Mustanga GT dla siebie 🙂

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności