REKLAMA

Ford Fiesta ST teraz także w wersji 5-drzwiowej!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 11 października 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Fiesta ST w wersji pięciodrzwiowej  jest modelem, na który fani koncernu czekali 4 lata. Choć wersja trzydrzwiowa i tak będzie najczęściej wybieranym wariantem tego modelu, to jednak prawie 25% sprzedaży ma być udziałem nowej odmiany. Jaka będzie cena Fiesty ST z 5-drzwiowym nadwoziem?

Wśród miejskich samochodów klasy GTI nie ma moim zdaniem bardziej sportowego modelu niż Ford Fiesta ST. To auto prowadzi się po prostu nieziemsko! Płynnie atakuje szerokie zakręty, na lekkie ujęcie gazu reaguje płynnym przejściem w nadsterownym poślizg, a przy tym pozwala na niesamowicie precyzyjne i szybką jazdę w slalomie. Niedawno zaprezentowano jej nową, jeszcze mocniejszą wersje czyli Fiestę ST200, którą miałem okazję sprawdzić na torze Łódź. Teraz Ford zaprezentował jej 5-drzwiowy wariant nadwoziowy.

Ford Fiesta ST 5-drzwiowa

Zobacz: Ford Fiesta ST200 – przetestowaliśmy ją na Torze Łódź!

Ford Fiesta ST w wersji pięciodrzwiowej ma oferować te same osiągi, a przy tym oferować większą funkcjonalność w codziennej eksploatacji. Dodatkowa para drzwi ma być szczególnie przydatna duże w przypadku rodziców z małymi dziećmi. Wbrew pozorom Fiesta ST przez większość właścicieli wykorzystywana jest jako normalny środek lokomocji. Mimo mocnego, 182-konnego silnika benzynowego i dobrych osiągów (przyspieszenie 0-100 km/h w 6,9 sekundy, V-max 220 km/h) auto jest trwałe i zaskakująco oszczędne (średnie, realne spalanie kształtuje się na poziomie 6,8 l/100 km). W nowej odsłonie poprawiono też pracę zawieszenia Fiesty ST, czyniąc ją bardziej komfortową.

 „Od momentu wprowadzenia do oferty w Europie uznanej Fiesty ST, Ford sprzedał już ponad 38 000 egzemplarzy tego modelu, natomiast klienci często pytali nas o wersję 5-drzwiową. Nowy Ford Fiesta ST 5-dr sprawia, że większe grono nabywców może cieszyć się osiągami Ford Performance w przystępnej cenie”

Według przedstawicieli marki model 5-drzwiowy będzie stanowić 25 procent sprzedaży modelu Fiesta ST w Europie. Wersja 5-drzwiowa Fiesty ST dostępna jest już w sprzedaży w Polsce. Różnica cenowa między wersjami nadwozia wynosi jedynie 1000 zł. Oznacza to, że możecie ją mieć za 76 650 zł.

Zobacz: Ford i jego darmowy kurs doskonalenia techniki jazdy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności