REKLAMA

Jakim samochodem jeździ Agnieszka Radwańska?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 5 listopada 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Agnieszka Radwańska, najlepsza polska tenisistka, wygrała w niedzielę 1 listopada 2015 roku turniej WTA Finals rozgrywany w Singapurze. Choć jej konto bankowe powiększyło się teoretycznie o ponad 2 miliony dolarów, nie lubi pokazywać się w ostentacyjnych samochodach. Nie oznacza to jednak, że porusza się na codzień zwykłym kompaktem. Czym zatem jeździ obecnie Agnieszka Radwańska?

Zwycięstwo w tenisowym konkursie WTA Finals rozgrywanym w Singapurze zamknęło usta jej największym krytykom, w tym jednej z popularnej w Polsce stacji telewizyjnej, którą Agnieszka nie chce już zapraszać na swoje konferencje. I dobrze, bo brak rzetelności w przekazywaniu informacji i celowe tworzenie negatywnej atmosfery wobec sportowców klasy światowej jest czynem haniebnym.

Zobacz: Rober Lewandowski dostał sportowe Audi RS7 Sportback!

Na całe szczęście Agnieszka Radwańska pokonała nie tylko krytykę osób jej niesprężających w mediach, ale i przede wszystkich swoich rywali z kortu tenisowego. Za zwycięstwo w turnieju WTA Finals otrzymała wysoką gażę, ale nie tylko. Od swojego sponsora, marki Lexus, który wspiera ją na co dzień w jej pracy, dostała najnowszego Lexusa GS 450h.

„Marka Lexus powstała w tym samym roku, w którym urodziła się nasza gwiazda. Lexusa i Agnieszkę łączą szczególne cechy. I Lexus, i Agnieszka ciężko pracowali, by dojść do mistrzostwa”.

Lexus GS 450h to sedan klasy wyższej wyposażony w napęd hybrydowy (elektryczno-spalinowy). W skład jego hybrydowego zespołu napędowego wchodzi pracująca w cyklu Atkinsona 3,5-litrowa spalinowa jednostka V6 oraz chłodzony cieczą silnik elektryczny ze stałym magnesem, które wspólnie generują 345 KM mocy, rozprowadzanej na koła za pośrednictwem bezstopniowej przekładni planetarnej.

Auto mimo relatywnie niedużego spalania przy spokojnej jeździe miejskiej, potrafi rozpędzić się 0-100 km/h w zaledwie 5,9 sekundy.

Nie tamuję ruchu drogowego, dlatego w moim garażu musi stać mocne auto”

– żartowała na konferencji Lexusa Agnieszka.

Lexus GS 450h – nowe auto Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka otrzymała najnowszy model auta, poddany niedawno modernizacji. Oprócz szeregu zmian poczynionych w jego wyglądzie dodano do niego m.in. nowy system multimedialny. W jego skład wchodzi 17-głośnikowy najwyższej klasy zestaw audio Mark Levinson z dźwiękiem przestrzennym 7.1 posiadający 10-kanałowy cyfrowy wzmacniacz klasy D o mocy 835 watów.

Zobacz: Sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty na świecie przekroczyła 8 milionów egzemplarzy

Auto wyróżnia się także szeregiem systemów bezpieczeństwa oraz bardzo zaawansowanymi przednimi fotelami.  Mają one mechanizm chroniący pasażerów przed urazami kręgów szyjnych, który w razie określonego rodzaju kolizji tylnej samoczynnie niweluje odstęp pomiędzy zagłówkiem a głową kierowcy lub pasażera, zmniejszając w ten sposób amplitudę bezwładnego ruchu głowy do tyłu i dzięki temu ograniczając powagę wynikłych z tego powodu kontuzji. Dla osoby, której zawód uzależniony jest w najwyższym stopniu od zdrowia i kondycji fizycznej jest to zapewne trafnie dobrany model auta.

 Zdjęcia: Lexus Polska i oficjalna profil Agnieszki Radwańskiej na portalu facebook.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności