REKLAMA

Mapa kontroli drogowych Policji – Majówka 2016

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 29 kwietnia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Majówka to okres wzmożonego ruchu polskich drogach. Gdzie mogą mieć miejsce kontrole drogowe? Przedstawiamy Wam mapę kontroli drogowych na Mazurach, Zakopiance oraz w okolicach Krakowa, Radomia, Kielc, Gdyni, Katowic.

NaviExpert przeanalizował blisko 250 tys. zgłoszeń dotyczących kontroli policyjnych. Informacje pochodzą od kierowców korzystających z aplikacji NaviExpert, Rysiek oraz NaviExpert Monitoring z ostatniego miesiąca oraz z ubiegłorocznej majówki. Aby wskazać miejsca, gdzie spotkanie z drogówką ma się niemal jak w banku, dostawca wybrał te lokalizacje, które pokrywały się we wspomnianych okresach. Podczas analiz okazało się bowiem, że są strefy lubiane przez drogówkę, ale mundurowi starają się też zmieniać lokalizacje patroli. W innych punktach organizowane są kontrole prędkości w okresach wzmożonego ruchu i tzw. dni wypoczynkowych, a w innych podczas miesięcy, kiedy takich okazji wyjazdowych nie ma.

Zobacz: Prawidłowa obserwacja drogi – porady

„Nasze zestawienie nie powstało po to, by nakłaniać do łamania przepisów. Wprost przeciwnie – zachęcamy wszystkich kierowców do tego, by jeździli bezpiecznie” – wyjaśnia Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Zobacz: Nieoznakowany rejestrator przejazdu na czerwonym świetle w Markach bije rekordy

„Przedstawione przez nas lokalizacje to tylko garstka miejsc, w których powinniśmy liczyć się z kontrolą drogową. Planując podróż, szczególnie trasami, których nie znamy, warto zachować szczególną ostrożność, dostosowując prędkość i zachowanie na drodze zarówno do przepisów, jak i panujących warunków. Na szali jest nasze bezpieczeństwo. W naszych aplikacjach kierowcy podpowiadają sobie jednak gdzie można spotkać kontrolę.  Dlaczego? Bo wychodzimy z założenia, że takie informacje mają charakter prewencyjny i zapobiegają wykonywaniu gwałtownych manewrów na widok odblaskowej kamizelki. Ale to nie wszystko – ostrzegamy kierowców komunikatem „Zwolnij” w sytuacji, gdy szarżują na drodze” – podkreśla Adam Bąkowski.

Patrole Policji na trasie do Gdańska/Gdyni

Turyści spragnieni wypoczynku nad Bałtykiem powinni liczyć się z kontrolą drogową na odcinku drogi krajowej nr 6 pomiędzy ulicą Morską a Jana III Sobieskiego w okolicach Rumii.  Drugą ulubioną miejscówką policji zarówno w ubiegłym miesiącu, jak i podczas ubiegłorocznej majówki był odcinek trasy  S6 na wysokości Estakady Kwiatkowskiego między Chwarznem a Demptowem. Tu warto zachować ostrożność zarówno w drodze na majowy wypoczynek, jak i – a może w szczególności – podczas powrotu z Gdyni. Na baczności muszą się mieć także ci kierowcy, którzy wybiorą się w okolice Międzyzdrojów.

Zobacz: Zdjęcie z fotoradaru a utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Drogówka upodobała sobie bowiem fragment drogi krajowej nr 10 – Szosy Stargardzkiej przy S3. System NaviExpert odnotował najwięcej kontroli na tym odcinku podczas powrotów znad morza, ale jak wynika z danych zgromadzonych przez dostawcę nawigacji – policjanci często też łapią tych, którzy na nadmorski wypoczynek dopiero się udają.  Na bliskie spotkania z „misiaczkami” narażeni będą także warszawiacy, którzy podróżują  krajową 7. Stróżów prawa można spotkać kilkakrotnie na krótkim odcinku od ulicy Pułkowej w stolicy (kontrole w obu kierunkach) po miejscowość Czosnów przed Nowym Dworem Mazowieckim.  W tym ostatnim wypadku szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza podczas powrotów z majowego wypoczynku. Policja bowiem ustawia się tuż za zjazdem z drogi ekspresowej S7, łapiąc tych kierowców, którym nadal wydaje się, że podróżują drogą o wyższej dozwolonej prędkości.

mapa kontrole Policji Gdynia

Kontrole Policji w okolicy miasta Gdynia

Policja na Zakopiance

Spragnieni górskich wędrówek muszą zdjąć nogę z gazu na Zakopiance w szczególności w okolicach Białego Dunajca. To tutaj w minionym miesiącu najchętniej lokowali się policjanci z suszarkami. Dla porównania, podczas ubiegłorocznej majówki kierowcy najczęściej zgłaszali kontrole w okolicach Rabki Zdrój oraz na Zakopiance przy węźle z A4.

mapa kontrole Policji Zakopianka A4

Mapa kontroli Policji na Zakopiance i autostradzie A4

Patrole Policji w Polsce centralnej

Na Zakopiance świat się jednak nie kończy. Mieszkańcy centralnej Polski udający się na południe są narażeni na spotkania z drogówką już dużo, dużo wcześniej – zarówno Ci, którzy zdecydują się na podróż przez Radom i Kielce, jak i ci, którzy wybiorą trasę prowadzącą przez Piotrków Trybunalski i Częstochowę.

mapa kontrole Policji Radom Kielce Kraków

Mapa kontroli Policji w okolicy Kielc, Radomia i Krakowa

Podróżując na południe z zachodniej Polski warto natomiast przygotować się na kontrolę między Żmigrodem a Trzebnicą, a także na odcinku A4 w okolicy Gliwic przy punkcie poboru opłat Żernica. Z patrolami będziemy mieć także do czynienia podróżując między Katowicami a Tychami oraz między miejscowością Czechowice-Dziedzice a Bielsko-Białą. Wracając z górskich wędrówek warto natomiast przygotować się na bliskie spotkanie ze stróżami prawa na drodze nr 5 między Bielanami Wrocławskimi a Wrocławiem.

Mazury – gdzie można spodziewać się kontroli Policji?

Statystycznie mniej szans na spotkanie z drogówką będą mieli Ci, którzy wybiorą się na majówkę na Mazury, choć i oni powinni mieć się na baczności. Do ulubionych miejsc policji należą odcinki na drodze krajowej nr 8 między Markami a Radzyminem, tuż za Wyszkowem oraz między Ostrowią Mazowiecką a Zambrowem.

mapa kontrole Policji Mazury

Patrole Policji, których można spodziewać się w drodze na Mazury

Ostrożność warto jednak także zachować na drodze krajowej nr 7 do Olsztyna oraz na drodze krajowej 53 przed miejscowością Rozogi. Pierwsze miejsce było jednym z ulubionych przez policję w ciągu ostatniego miesiąca. Druga lokalizacja cieszyła się zainteresowaniem stróżów prawa podczas ostatniej majówki.

Zobacz: Mapa nieoznakowanych rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle

Źródło: tekst i mapy opracowali specjaliście z firmy NaviExpert

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności