REKLAMA

Nowe Audi Q5 ma wadliwe hamulce! Rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Audi · Dodane: 7 lipca 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

UOKiK informuje, że najnowsze Audi Q5 ma problemy z układem hamulcowym. Usterka jest na tyle poważna, że konieczna jest akcja serwisowa. W samej tylko Polsce do serwisów zostanie wezwanych prawie 200 samochodów. O tym na czym polega wada Audi Q5 i które egzemplarze są niesprawne, informujemy w materiale.

Nawet najbardziej renomowane marki samochodów osobowych miewają poważne problemy z solidnością swoich pojazdów. W niektórych przypadkach słaba jakość wykonania, bądź zastosowanie niewłaściwych materiałów, może rażąco zagrażać bezpieczeństwu użytkowników auta. Tym razem do poważnej wady przyznało się Audi, uchodzące w Polsce za synonim jakości. Niestety, hasło „przewaga dzięki technice” nie sprawdziło się w przypadku Audi Q5. Najnowsza generacja tego modelu, oznaczona symbolem FY, to rodzinny SUV oferujący doskonałe wyposażenie, nowoczesne systemy bezpieczeństwa i mocne, nawet 354-konne silniki. Sęk w tym, że za tym wszystkim może nie nadążyć układ hamulcowy samochodu, który w skrajnych przypadkach może po prostu przestać działać!

Audi Q5 i poważny problem z hamulcami

Firma Volkswagen Group Polska powiadomiła Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki AUDI Q5 (typ FY), mogła zostać zamontowana pompa hamulcowa, która nie spełnia wymaganych parametrów grubości ścianek. Problem ten może doprowadzić do powstania nieszczelności, a nawet do awarii pompy hamulcowej. W rezultacie hydrauliczny może działać nieprawidłowo i doprowadzić do wypadku.

Audi Q5 2017 FY

Wadliwe Audi Q5 z serii FY zostały wyprodukowane w Niemczech w okresie pomiędzy czerwcem 2018 r. a marcem 2019 r. Łącznie kampania obejmie w Polsce aż 170 samochodów. Właściciele pojazdów zostaną poinformowani listownie o konieczności wizyty w warsztacie dowolnego Partnera Serwisowego Audi w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany pompy hamulcowej. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 39 55). UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Zobacz: Porsche wzywa do serwisów modele 911, 718 i Macan!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności